Zahlavi

Výběrová řízení

11. 10. 2022
Mikrobiologický ústav AV ČR, v. v. i. vyhlašuje v souladu se zákonem č. 283/1992 Sb. o Akademii věd České republiky, ve znění zákona č. 420/2005 Sb. a Stanov AV ČR výběrové řízení na pozici Odborný pracovní výzkumu a vývoje - data miner.

Odborný pracovník výzkumu a vývoje – data miner

LABORATOŘ / STŘEDISKO:  141 Laboratoř environmentální mikrobiologie MBÚ AV ČR


Popis pozice

Základní popis
Pozice zahrnuje zejména doplňování sekvenačních a ekologických dat do databáze GlobalFungi (https://globalfungi.com) a zahrnuje jak vlastní vyhledávání, třídění a doplňování dat, tak komunikaci s autory vědeckých publikací a se spolupracovníky, kteří na tomto tématu spolupracují.


Náplň práce:
Doplňování databáze GlobalFungi o sekvenační data z platforem high throughput sequencing a příslušná metadata (data-mining), vyhledávání těchto dat a komunikace se spolupracovníky.


Požadavky

 

 • VŠ vzdělání alespoň bakalářského stupně biologického, chemického nebo podobného směru.
 • Anglický jazyk na komunikační úrovni.
 • Samostatnost
 • Základní znalost MS Office.
 • Předchozí zkušenosti s molekulární biologií nebo mikrobiologií - praxe v oboru je výhodou.

Nabízíme


Plný pracovní úvazek jako zástup po dobu mateřské dovolené (minimálně jeden rok s možností prodloužení). Nástup je možný kdykoli, preferujeme nástup co nejdříve.

 • odborné vzdělávání a jazykové kurzy
 • perspektivní, zajímavou a smysluplnou práci
 • platové ohodnocení odpovídající významu pozice
 • 6 týdnů dovolené
 • další zaměstnanecké výhody: Multisport karta, Flexi Pass, příspěvky pro zaměstnance i rodinné příslušníky (po 1. roce zaměstnání)
 • stravenkový paušál

Dodatečné informace


NÁSTUP:

 • dle dohody, preferujeme nástup co nejdříve

MÍSTO VÝKONU PRÁCE:

 • Vídeňská 1083, Praha 4

Jak se přihlásit


Pokud Vás nabídka zaujala, pošlete prosím motivační dopis spolu s vaším CV a kontaktem na osobu, která o Vás může podat reference Petru Baldrianovi (baldrian@biomed.cas.cz).
Bližší informace můžete také získat na telefonu: RNDr. Petr Baldrian, PhD., tel.: +420 723 770 570


https://www.researchgate.net/profile/Petr_Baldrian
https://globalfungi.com


 


Uzávěrka přihlášek: 31. 12. 2022

Dovolujeme si Vás informovat, že zasláním odpovědi na inzerát poskytujete příslušnému správci své osobní údaje, a to za účelem realizace výběrového řízení a uzavření pracovní smlouvy nebo dohody (DPP, DPČ) ohledně Vámi vybrané pozice. Toto zpracování Vašich osobních údajů bude prováděno na právním základě splnění smlouvy dle 6 odst. 1 písm. b) obecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR). Vaše osobní údaje budou zpracovávány pouze v nezbytném rozsahu a pouze po dobu trvání výběrového řízení na danou pozici. Zpracování Vašich osobních údajů bude dostatečně zabezpečeno, Vaše osobní údaje nebudou bez Vašeho souhlasu předávány třetím osobám. V souladu s příslušnými právními předpisy Vás informujeme, že máte právo (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech, (v) na přenositelnost údajů, (vi) vznést námitku proti zpracování a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů.