Zahlavi

Výběrová řízení

21. 06. 2022
Ústav přístrojové techniky AV ČR, v. v. i. vyhlašuje v souladu se zákonem č. 283/1992 Sb. o Akademii věd České republiky, ve znění zákona č. 420/2005 Sb. a Stanov AV ČR výběrové řízení na pozici vědecký pracovník - experimentální fyzik.

Skupina Environmentální elektronové mikroskopie,  Ústav přístrojové techniky AV ČR, v. v. i.

Skupina se zabývá problematikou environmentální rastrovací elektronové mikroskopie v oblasti základního a aplikovaného výzkumu. Práce skupiny je zaměřena na návrh a vývoj detekčních systémů a vývoj nových metod pro studium obtížně pozorovatelných vzorků živé i neživé přírody. Více na: http://eem.isibrno.cz/

Náplň práce:

  • experimentální analýza a vývoj nových měřících přístrojů pro elektronové mikroskopy
  • návrh a realizace experimentů a následné porovnání experimentálních dat s teoretickými modely
  • řešení problematiky zobrazovacích metod v environmentálním elektronovém mikroskopu
  • sestavování a vylepšování komponent mikroskopu

Požadavky:

  • VŠ vzdělání v oboru přírodních věd nebo v technickém oboru
  • velmi dobré základy v oblasti elektroniky, termodynamiky a experimentální praxe
  • zkušenosti se zpracováním a interpretací dat
  • vzdělání v oblasti fyziky plazmatu, a/nebo základy programování výhodou
  • ochota učit se nové věci, zapálení pro věc a zájem o další vzdělání
  • aktivní znalost anglického jazyka
  • schopnost samostatné vědecké práce

Nabízíme:

  • práci ve skupině vyvíjející nejpokročilejší technologii v oboru
  • nadstandardní platové ohodnocení, pružná pracovní doba
  • mladý a motivovaný kolektiv, podpora profesního růstu
  • příspěvek na dovolenou, sportovní a kulturní akce
  • 5 týdnů dovolené
  • možnost profesního růstu a dalšího vzdělávání
  • účast na projektech základního i aplikovaného výzkumu
  • účast na mezinárodních vědeckých konferencích a stážích
  • možnost závodního stravování (příspěvek na stravování), kantýna
  • hlídané parkování na pracovišti

Nástup možný ihned nebo dohodou.

Přihlášky doplněné životopisem a doklady o vzdělání zašlete na adresu: soukupova@isibrno.cz

Uzávěrka přihlášek: 15. 07. 2022

Dovolujeme si Vás informovat, že zasláním odpovědi na inzerát poskytujete příslušnému správci své osobní údaje, a to za účelem realizace výběrového řízení a uzavření pracovní smlouvy nebo dohody (DPP, DPČ) ohledně Vámi vybrané pozice. Toto zpracování Vašich osobních údajů bude prováděno na právním základě splnění smlouvy dle 6 odst. 1 písm. b) obecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR). Vaše osobní údaje budou zpracovávány pouze v nezbytném rozsahu a pouze po dobu trvání výběrového řízení na danou pozici. Zpracování Vašich osobních údajů bude dostatečně zabezpečeno, Vaše osobní údaje nebudou bez Vašeho souhlasu předávány třetím osobám. V souladu s příslušnými právními předpisy Vás informujeme, že máte právo (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech, (v) na přenositelnost údajů, (vi) vznést námitku proti zpracování a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů.