Výběrová řízení

16. 06. 2022
Mikrobiologický ústav AV ČR, v. v. i. vyhlašuje výběrové řízení na pozici Administrátor(ka) dotačních projektů výzkumu a vývoje (M/Ž).

Administrátor(ka) dotačních projektů výzkumu a vývoje (M/Ž)

Mikrobiologický ústav AV ČR, v. v. i. představuje největší pracoviště v České republice, které se komplexně zabývá základním výzkumem mikroorganizmů (bakterií, kvasinek, hub a řas)  a imunologie. Pozornost je věnována také jejich praktické využitelnosti v průmyslu či medicíně. Hlavními obory výzkumu jsou buněčná a molekulární mikrobiologie, genetika a fyziologie mikroorganizmů. K důležitým směrům patří environmentální mikrobiologie, ekotoxikologie a mikrobiální degradace organických polutantů v životním prostředí. Ústav má sídlo v areálu Akademie věd ČR v pražské Krči.

Činnost ústavu je financována z převážné většiny z národních a mezinárodních dotací a grantů. Na ústavu je realizováno ročně cca 160-180 dotačních projektů výzkumu a vývoje od různých poskytovatelů dotací. Grantové oddělení ústavu zajišťuje komplexní podporu výzkumným pracovníkům při plánování a realizaci jejich dotačních projektů, tj. aktivně vyhledává grantové zdroje vhodné k financování vědeckých projektů, podílí se na přípravě projektových žádostí, administruje realizované projekty po věcné a finanční stránce a poskytuje výzkumným pracovníkům metodickou podporu a specializované poradenství  v oblasti grantů a dotací.

Aktuálně hledáme do našeho týmu grantového oddělení motivovanou osobu na pozici Administrátor(ka) dotačních projektů výzkumu a vývoje, která se bude podílet na přípravě a administraci národních i mezinárodních projektů.

Co bude Vaše náplň práce?

  • Příprava a administrace dotačních projektů výzkumu a vývoje (Národní plán obnovy – program EXCELES: projekty Národní institut virologie a bakteriologie a Národní ústav pro výzkum rakoviny, Operační program Jan Amos Komenský, HORIZON 2020, HORIZON EUROPE)
  • Samostatné vedení svěřené agendy a svěřených dotačních projektů
  • Administrace projektů po věcné stránce (příprava průběžných a závěrečných zpráv projektů, plnění monitorovacích indikátorů, milníků, harmonogramů, apod.)
  • Administrace projektů po finanční stránce (sestavování a kontrola rozpočtů projektů, kontrola průběžného čerpání projektů dle podmínek poskytovatelů dotací, příprava finančních reportů, příprava podkladů pro kontroly a audity)
  • Komunikace a spolupráce s řešiteli projektů a partnerskými institucemi na těchto projektech v České republice a v zahraničí
  • Komunikace s poskytovateli dotací v České republice a v zahraničí
  • Spolupráce s ekonomickým, personálním a právním oddělením a dalšími útvary uvnitř instituce v oblasti řešených projektů
  • Poskytování metodické podpory a poradenství vědeckým pracovníkům při realizaci dotačních projektů
  • Účast na školeních, workshopech a informačních dnech týkajících se příslušných dotací

Co od Vás očekáváme?

  • VŠ vzdělání (ideálně v ekonomické oblasti) nebo středoškolské vzdělání s odpovídající praxí
  • Dobrá znalost anglického jazyka – úroveň B2 (mluvený i písemný projev)
  • Dobrá znalost práce na PC (MS Excel, Word, PowerPoint, Outlook)
  • Alespoň základní orientace v oblasti projektového a finančního řízení projektů
  • Zkušenosti z obdobných pracovních pozic výhodou
  • Znalost účetnictví výhodou
  • Znalost agend spojených s dotačními projekty výhodou
  • Pečlivost, spolehlivost a samostatnost
  • Schopnost a ochota se dále sebevzdělávat a učit se nové věci
  • Schopnost týmové práce
  • Analytické, kreativní a strukturované myšlení
  • Schopnost orientace v právních předpisech
  • Dobré komunikační a organizační schopnosti

Co Vám můžeme nabídnout?

  • Perspektivní, zajímavou a hlavně smysluplnou práci na zajímavých a prestižních projektech výzkumu a vývoje v mezinárodním pracovním prostředí
  • Práci na plný pracovní úvazek, první rok pracovní poměr na dobu určitou, po této době možnost prodloužení na dobu neurčitou
  • Pružnou pracovní dobu
  • Nástup ihned nebo dle dohody
  • Platové ohodnocení odpovídající významu pozice a zkušenostem kandidáta
  • Pomoc se zapracováním na nové pozici a v novém prostředí a příslušné zaškolení
  • Zázemí velké výzkumné organizace s perspektivou dlouhodobého a stálého zaměstnání
  • Prostor pro osobní i profesní růst
  • Možnost odborného vzdělávání a jazykových kurzů
  • Přátelský pracovní kolektiv
  • 6 týdnů dovolené
  • Další zaměstnanecké výhody: MultiSport karta, Flexi Pass, příspěvky pro zaměstnance i rodinné příslušníky ze sociálního fondu (po 1. roce zaměstnání), možnost stravování v místě pracoviště
  • Stravenkový paušál

Dodatečné informace

Nástup:

  • dle dohody -  co nejdříve

Místo výkonu práce:

  • Praha 4 - Krč, Vídeňská 1083

Výše úvazku:

  • plný úvazek (40 hodin týdně)

Co udělat, pokud Vás naše nabídka zaujala?

Pokud Vás naše nabídka zaujala, zašlete nám e-mailem Váš strukturovaný životopis s uvedením Vaší dosavadní odborné praxe a krátký motivační dopis na tomas.penek@biomed.cas.cz (Ing. Tomáš Pěnek, vedoucí grantového oddělení, +420 775 856 781).