Zahlavi

Výběrová řízení

02. 06. 2022
Fyziologický ústav AV ČR, v. v. i. vyhlašuje v souladu se zákonem č. 283/1992 Sb. o Akademii věd České republiky, ve znění zákona č. 420/2005 Sb. a Stanov AV ČR výběrové řízení na pozici BIOINFORMATIK – data scientist.

Fyziologický ústav Akademie věd České Republiky, v. v. i. se zabývá výzkumem v oblasti normální i patologické fyziologie, soustředí se především na studium mechanismů vzniku závažných onemocnění člověka.

Laboratoř Metabolismu bioaktivních lipidů hledá posilu do týmu na pozici

BIOINFORMATIK – data scientist

Náplň práce:

Tvoje práce bude různorodá. Primárně budeš zpracovávat omická data (metabolomika, proteomika, genomika) získaná z klinických projektů. Budeš statisticky vyhodnocovat rozdíly mezi zdravými a nemocnými pacienty, budeš hledat příčiny těchto rozdílů na úrovni genové exprese, koncentrace proteinů a metabolitů. Nebudeš to dělat sám, ale v týmu specialistů na dané oblasti.

Jelikož je to práce z části experimentální, budeš také upravovat používané programy a skripty (R nebo Python), vymýšlet ideální vizualizace pro výsledky a učit se nové věci prakticky s každým novým projektem.

Nabízíme:

  • Vysoce mezioborovou práci v tvůrčím akademickém prostředí. Každý může přijít se svým nápadem, jak posunout projekt kupředu.
  • Pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení, nástup dle dohody.
  • Individuální rozvržení pracovní doby s možností práce z domova.
  • Odpovídající finanční ohodnocení.
  • Příspěvek na stravování, jazykové kurzy, parkování v areálu, kolárna, ubytovna, home office..
  • 5 týdnů dovolené + 3 sick days.
  • Laboratoř: https://www.fgu.cas.cz/en/departments/metabolismus-bioaktivnich-lipidu

Naše požadavky:

  • VŠ vzdělání nejlépe v oborech jako (bio)informatika, statistika, biomedicínská technika, přírodovědné obory, atp. Projekty jsou různorodé, takže kritický není obor, ale schopnost se učit nové věci. Proto je pozice vhodná i pro absolventy.
  • Znalost Pythonu nebo R, mnohdy využíváme i MS Excel.
  • Samostatnost (částečně home office), pečlivost (jedná se o data pacientů), flexibilita (hledání vhodného způsobu zpracování dat), ochota učit se nové věci mimo komfortní zónu (základy biologie, chemie, programování) od zkušenějších kolegů.
  • Komunikativní znalost anglického jazyka pro diskuze s kolegy nad projekty.
  • CV a krátký motivační dopis pošli prosím Bc. Marcele Tomáškové, BBA emailem (marcela.tomaskova@fgu.cas.cz). Do týdne dáme vědět zpět.

Uzávěrka přihlášek: 30. 06. 2022

Dovolujeme si Vás informovat, že zasláním odpovědi na inzerát poskytujete příslušnému správci své osobní údaje, a to za účelem realizace výběrového řízení a uzavření pracovní smlouvy nebo dohody (DPP, DPČ) ohledně Vámi vybrané pozice. Toto zpracování Vašich osobních údajů bude prováděno na právním základě splnění smlouvy dle 6 odst. 1 písm. b) obecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR). Vaše osobní údaje budou zpracovávány pouze v nezbytném rozsahu a pouze po dobu trvání výběrového řízení na danou pozici. Zpracování Vašich osobních údajů bude dostatečně zabezpečeno, Vaše osobní údaje nebudou bez Vašeho souhlasu předávány třetím osobám. V souladu s příslušnými právními předpisy Vás informujeme, že máte právo (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech, (v) na přenositelnost údajů, (vi) vznést námitku proti zpracování a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů.