Výběrová řízení

02. 06. 2022
Fyziologický ústav AV ČR, v. v. i. vyhlašuje výběrové řízení na pozici Laborant(ka) či odborný asistent VŠ.

Fyziologický ústav Akademie věd České Republiky, v. v. i. se zabývá výzkumem v oblasti normální i patologické fyziologie, soustředí se především na studium mechanismů vzniku závažných onemocnění člověka.

Laboratoř Metabolismu bioaktivních lipidů hledá posilu do týmu na pozici:

Laborant(ka) či odborný asistent VŠ

Náplň práce:

Práce by zahrnovala běžné biochemické a molekulárně-biologické metody, práce s buněčnými kulturami a zvířaty a technickou asistenci v laboratoři. Zejména

  • práci s buněčnými kulturami (běžné buněčné linie, práce s mikroskopem),
  • běžné biochemické a molekulárně-biologické metody (např. měření proteinů, izolace RNA, ELISA),
  • přípravu vzorků pro metabolomiku (extrakce, logistika),
  • přípravu médií a zásobních roztoků pro práci v laboratoři,
  • technickou asistenci v laboratoři,
  • administrativu a objednávky.

Nabízíme:

  • Vysoce mezioborovou práci v tvůrčím akademickém prostředí. Každý může přijít se svým nápadem, jak posunout projekt kupředu.
  • Plný nebo zkrácený úvazek (0,8 – 1,0)
  • Pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení, nástup dle dohody.
  • Odpovídající finanční ohodnocení.
  • Příspěvek na stravování, jazykové kurzy, parkování v areálu, kolárna, ubytovna..
  • 6 týdnů dovolené + sick days.
  • Laboratoř: https://www.fgu.cas.cz/en/departments/metabolismus-bioaktivnich-lipidu

Naše požadavky:

  • SŠ (případně VŠ) vzdělání v oboru biochemie, molekulárni biologie nebo jiném odpovídajícím přírodovědném oboru s minimálně roční praxí (reálná práce v laboratoři).
  • Znalost technik laboratorní práce (práce s pipetou i ve sterilním prostředí).
  • Znalost práce se zvířaty výhodou (asistence u myších pokusů).
  • Znalost práce na s MS Excel, Word (psaní protokolů).
  • Samostatnost, pečlivost, ochota učit se nové věci.
  • Základní znalost anglického jazyka (komunikace s anglicky mluvícími členy laboratoře).
  •  CV a krátký motivační dopis pošli prosím Bc. Marcele Tomáškové, BBA emailem (marcela.tomaskova@fgu.cas.cz). Do týdne dáme vědět zpět.