Výběrová řízení

01. 11. 2022
Mikrobiologický ústav AV ČR, v. v. i. vyhlašuje výběrové řízení na pozici Laborant / Laborantka.

Laborant / Laborantka

Laboratoř / Středisko:  141 Laboratoř environmentální mikrobiologie MBÚ AV ČR

Popis pozice

Základní popis
Technické práce v oblasti mikrobiologie a molekulární biologie, zahrnující extrakci a purifikaci DNA, PCR amplifikaci molekulárních dat, stanovení mikrobiální biomasy a biochemických parametrů, isolaci a kultivaci mikroorganismů.
Základní odpovědnosti
Vaším úkolem bude spolupracovat se členy laboratoře na projektech, studujících složení a funkci mikroorganismů v životním prostředí, zejména prostřednictvím analýzy nukleových kyselin, isolace a charakterizace mikroorganismů.

Požadavky

  • SŠ vzdělání nebo VŠ vzdělání
  • Předchozí zkušenosti s prací v biologické nebo chemické laboratoři
  • Samostatnost, spolehlivost a motivace přispět ke splnění společných cílů
  • Základní znalost MS Office
  • Anglický jazyk na komunikační úrovni je výhodou

Nabízíme

Plný pracovní úvazek na dobu jednoho roku s možností případného prodloužení. Nástup možný kdykoli. Možnost zapojit se do terénních experimentů na území České republiky.
Místo výkonu práce je Vestec, Průmyslová 595.

  • perspektivní, zajímavou a smysluplnou práci
  • 6 týdnů dovolené
  • stravenkový paušál
  • další zaměstnanecké výhody: Multisport karta, Flexi Pass, příspěvky pro zaměstnance
  •  i rodinné příslušníky (po 1. roce zaměstnání)
  • možnost zkráceného úvazku

Nástup

  • dle dohody - čím dříve, tím lépe

Jak se přihlásit

Přihláška by měla obsahovat životopis, motivační dopis a kontakt na osobu nebo osoby, které mohou poskytnout reference.
Více informací a podání přihlášek: RNDr. Petr Baldrian, PhD., baldrian@biomed.cas.cz, tel.: +420 723 770 570