Zahlavi

Výběrová řízení

29. 04. 2021
Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i. vyhlašuje v souladu se zákonem č. 283/1992 Sb. o Akademii věd České republiky, ve znění zákona č. 420/2005 Sb. a Stanov AV ČR výběrové řízení na pozici vedoucí(ho) oddělení současné lexikologie a lexikografie.


Požadavky:

  • ukončené doktorské studium filologického zaměření;
  • lexikografické znalosti a zkušenosti;
  • aktivní přístup k využívání moderních počítačových nástrojů a aplikací;
  • přehled o současných slovnících ostatních evropských či světových jazyků;
  • zkušenost s redakční prací nebo s nástroji pro Natural Language Processing výhodou;
  • aktivní znalost anglického jazyka, popř. i jiných světových jazyků;
  • předpoklady pro organizační činnost a vedení týmu.

 

Nástup od 1. 6. 2021.

 

V případě zájmu zašlete strukturovaný životopis, přehled publikační činnosti a motivační dopis na e-mailovou adresu zamestnani@ujc.cas.cz.


Uzávěrka přihlášek: 20. 05. 2021

Dovolujeme si Vás informovat, že zasláním odpovědi na inzerát poskytujete příslušnému správci své osobní údaje, a to za účelem realizace výběrového řízení a uzavření pracovní smlouvy nebo dohody (DPP, DPČ) ohledně Vámi vybrané pozice. Toto zpracování Vašich osobních údajů bude prováděno na právním základě splnění smlouvy dle 6 odst. 1 písm. b) obecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR). Vaše osobní údaje budou zpracovávány pouze v nezbytném rozsahu a pouze po dobu trvání výběrového řízení na danou pozici. Zpracování Vašich osobních údajů bude dostatečně zabezpečeno, Vaše osobní údaje nebudou bez Vašeho souhlasu předávány třetím osobám. V souladu s příslušnými právními předpisy Vás informujeme, že máte právo (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech, (v) na přenositelnost údajů, (vi) vznést námitku proti zpracování a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů.