Zahlavi

Výběrová řízení

22. 04. 2021
Archeologický ústav AV ČR, Brno, v. v. i. vyhlašuje výběrové řízení na pozici Knihovník/ knihovnice a zpracovatel/ zpracovatelka ASEP.

Požadavky:

 

Hlavní pracovní náplň uchazeče/ uchazečky: katalogizace knihovních fondů, knihovnické a informační služby; evidence publikační činnosti v ASEP (odesílání dat do RIV, evidence licenčních smluv, propojování záznamů s citačními databázemi WoS a SCOPUS ad.); rešeršní služby pro výzkumné pracovníky.

 

Požadovaná kvalifikace: ukončené knihovnické vzdělání (SŠ/VOŠ/VŠ), nebo předchozí praxe v knihovně; znalost katalogizace v systému Aleph ve formátu MARC 21 a pravidel AACR2/RDA výhodou; zkušenost s evidencí publikačních výsledků (RIV, ASEP, OBD apod.) výhodou; zkušenost s vyhledáváním v citačních databázích WoS, SCOPUS; orientace v elektronických informačních zdrojích a v oblasti bibliografických a citačních databází a katalogů knihoven; dobrá znalost angličtiny, němčina a základní znalost azbuky výhodou; uživatelská znalost MS Office a práce s PC; spolehlivost, komunikativnost a vstřícnost, pečlivost, samostatnost, schopnost systematické i týmové práce; zájem o nové technologie, ochota učit se, aktivní přístup ke svěřeným úkolům.

 

Nabízíme: stabilní zaměstnání v prestižní výzkumné instituci; úvazek 1,0 v pracovním poměru na dobu určitou 1 rok, po uplynutí s možností změny na trvalý pracovní poměr; mzdové ohodnocení dle platných vnitřních mzdových tabulek ústavu, dosaženého vzdělání a praxe; benefity: 5 týdnů dovolené, stravenkový paušál, jazykové kurzy. Dokumenty požadované k přihlášce: motivační dopis; strukturovaný životopis včetně přehledu dosavadní praxe.

 

Termín nástupu: červen 2021. Přihlášku zasílejte na adresu brinkova@arub.cz nejpozději do 10. 5. 2021. Do předmětu e-mailu uveďte: „Výběrové řízení – knihovna“. Bližší informace o pozici podá Hedvika Břínková, brinkova@arub.cz, tel. 515 911 112.


Uzávěrka přihlášek: 10. 05. 2021

Dovolujeme si Vás informovat, že zasláním odpovědi na inzerát poskytujete příslušnému správci své osobní údaje, a to za účelem realizace výběrového řízení a uzavření pracovní smlouvy nebo dohody (DPP, DPČ) ohledně Vámi vybrané pozice. Toto zpracování Vašich osobních údajů bude prováděno na právním základě splnění smlouvy dle 6 odst. 1 písm. b) obecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR). Vaše osobní údaje budou zpracovávány pouze v nezbytném rozsahu a pouze po dobu trvání výběrového řízení na danou pozici. Zpracování Vašich osobních údajů bude dostatečně zabezpečeno, Vaše osobní údaje nebudou bez Vašeho souhlasu předávány třetím osobám. V souladu s příslušnými právními předpisy Vás informujeme, že máte právo (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech, (v) na přenositelnost údajů, (vi) vznést námitku proti zpracování a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů.