Zahlavi

Výběrová řízení

20. 05. 2024
Historický ústav AV ČR, v. v. i. vyhlašuje v souladu se zákonem č. 283/1992 Sb. o Akademii věd České republiky, ve znění zákona č. 420/2005 Sb. a Stanov AV ČR výběrové řízení na pozici Doktorand/doktorandka.

Ředitel Historického ústavu AV ČR, v. v. i. vyhlašuje výběrové řízení na pozici:

doktorand/doktorandka (0.5 či dle dohody)

Náplň práce: výzkum dějin středověku s akcentem na starší středověké dějiny; zapojení do kolektivních projektů; organizace konferencí a příprava výstupů z nich.

Kvalifikační požadavky:

VŠ vzdělání z oboru historie, popř. příbuzného oboru, zaměření na dějiny středověku, dobrá znalost angličtiny a jednoho dalšího kongresového jazyka, odpovídající publikační činnost, absolvovaný studijní/výzkumný pobyt v zahraničí a zkušenosti s přípravou (redakční prací) odborných publikací výhodou.

Nabízíme:

  • práci na 0.5 úvazek (případně dle dohody);
  • smlouvu na dobu určitou;
  • tarifní mzdu v rozmezí 26.000-30.000 Kč hrubého měsíčně (při plném úvazku);
  • práci v prestižní vědecké instituci;
  • podporu diverzity pracovních týmů a inkluzivní prostředí;
  • zaměstnanecké benefity (5 týdnů dovolené; 5 sick days; příspěvek na stravování; možnost jazykového a dalšího vzdělávání; možnost home office);
  • nástup 1. 10. 2024 či dle dohody

Uchazeč/uchazečka zašle motivační dopis, strukturované CV, bibliografii a kopii dokladů o nejvyšším dosaženém vzdělání nejpozději do 15. července 2024 elektronicky na adresu: zatopkova@hiu.cas.cz.

Pozice je vhodná pro všechny osoby bez ohledu na jejich gender.

Historický ústav AV ČR si vyhrazuje právo výběrové řízení v jakékoli jeho fázi zrušit.

Zasláním přihlášky udělujete HÚ souhlas se zpracováním a uchováním Vašich osobních údajů za účelem ucházení se o pracovní pozici v HÚ v souladu s Obecným nařízením o ochraně osobních údajů 2016/679 (GDPR). Udělení souhlasu je možné kdykoli odvolat.


Uzávěrka přihlášek: 15. 07. 2024

Dovolujeme si Vás informovat, že zasláním odpovědi na inzerát poskytujete příslušnému správci své osobní údaje, a to za účelem realizace výběrového řízení a uzavření pracovní smlouvy nebo dohody (DPP, DPČ) ohledně Vámi vybrané pozice. Toto zpracování Vašich osobních údajů bude prováděno na právním základě splnění smlouvy dle 6 odst. 1 písm. b) obecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR). Vaše osobní údaje budou zpracovávány pouze v nezbytném rozsahu a pouze po dobu trvání výběrového řízení na danou pozici. Zpracování Vašich osobních údajů bude dostatečně zabezpečeno, Vaše osobní údaje nebudou bez Vašeho souhlasu předávány třetím osobám. V souladu s příslušnými právními předpisy Vás informujeme, že máte právo (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech, (v) na přenositelnost údajů, (vi) vznést námitku proti zpracování a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů.