Zahlavi

Proč a jak učit o komiksu? Poradí na Veletrhu vědy

06. 06. 2017

Komiks už nemusí zůstávat schovaný pod lavicí jako oddychové čtivo, naopak se v některých školách může stát předmětem výuky. O tom, proč a jak by mohli učit o komiksech, se (nejen) pedagogové více dozvědí na Veletrhu vědy, který potrvá od čtvrtka 8. června do soboty 10. června v pražských Letňanech.

Komiksu se bude na letošním Veletrhu vědy plně věnovat stánek Ústavu pro českou literaturu Akademie věd ČR. Ve čtvrtek a pátek mezi 12:15–12:45 se literární vědci obrátí k pedagogické veřejnosti s tématem Proč a jak učit o komiksu, v sobotu mezi 10:30–11:00 a 13:30–14:00 pak osloví malé i větší návštěvníky s praktickými radami v kombinovaném programu Pár rad do komiksových začátků.


Více o komiksu, vědeckém zájmu o něj a také o tom, jak se stát „komiksologem“, se můžete dočíst v prvním čísle nového časopisu ABC / Věda pro každého.

Vstup na Veletrh vědy je zdarma, otevřeno bude od 10:00 do 18:00. Veletrh vědy je největší populárně-naučná akce v ČR, kterou každoročně pořádá Akademie věd ČR.

Veletrh nabídne mnoho možností setkání s vědci a vědkyněmi, kariérní zónu s informacemi o uplatnění absolventů, veselou vědu pro nejmenší, workshopy a přednášky. Letošní novinkou jsou panelové diskuse na témata současné společnosti a špičkového výzkumu s moderátorem Václavem Moravcem a předními odborníky české vědy.

Připravil: Odbor akademických médií ve spolupráci s Ústavem pro českou literaturu Akademie věd ČR
Foto: Pixabay, Pavlína Jáchimová, AV ČR