Zahlavi

Pedagogové se mohou hlásit na Letní vědecký kemp Akademie věd ČR

11. 06. 2020

Tradiční Letní vědecký kemp pro učitele přírodních věd, který každoročně pořádá Akademie věd ČR, se uskuteční i letos. Určený je pedagogům základních i středních škol. Kurzy se konají formou interaktivních workshopů v komorním prostředí historické budovy staré školy v jižních Čechách. Pedagogové mají možnost naučit se například nové a zábavné pokusy, které mohou aplikovat ve své výuce. Na akci je možné se přihlašovat od čtvrtka 11. června 2020. Uskuteční se v srpnu.

Pedagogové se dozví nejen spoustu nových poznatků z biologie, chemie, fyziky či matematiky, ale získají také tipy na zajímavé didaktické pomůcky, interaktivní programy a aktivity, které jim pomohou zpestřit jejich výuku. Součástí kempu jsou vždy také vědecké aktivity v terénu a exkurze po okolí v krásné jihočeské přírodě.

Cílem kurzu je oživit a inovovat výuku chemie, biologie, fyziky a matematiky, posunout vyučovací metody tak, aby učitelé látku podávali atraktivněji a srozumitelněji s důrazem na experiment a praktičnost. Snahou lektorů je prostřednictvím pedagogů nadchnout žáky a vzbudit jejich zájem o přírodní vědy.

Letní vědecký kemp je rozdělen do tří kurzů:

10.–14. 8. 2020 – kemp pro pedagogy I. stupně ZŠ

14.–18. 8. 2020 – kemp pro pedagogy fyziky a matematiky

18.–22. 8. 2020 – kemp pro pedagogy chemie a biologie

Kapacita každého kurzu je 12 účastníků. Pedagogové základních a středních škol se mohou registrovat od 11. 6. 2020 od 14:00 prostřednictvím webové stránky Otevřená věda – Kurzy pro pedagogy.

Program Letního vědeckého kempu připravili odborníci z Akademie věd ČR, ve spolupráci s pedagogy Univerzity Karlovy a středoškolskými učiteli.

Více informací o Letním vědeckém kempu a dalších kurzech pro pedagogy najdete na www.otevrenaveda.cz.

Připravily: Leona Matušková a Michaela Marková, Divize vnějších vztahů SSČ AV ČR
Foto: Jana Plavec, AV ČR (snímek z Letního vědeckého kempu 2019) 

Přečtěte si také