Zahlavi

Akademie věd ČR ruší kvůli epidemiologické situaci Veletrh vědy

03. 04. 2020

Největší vědecká akce v Česku, Veletrh vědy 2020, který se měl uskutečnit 4. až 6. června v areálu výstaviště PVA EXPO PRAHA v Letňanech, se kvůli šíření nemoci covid-19 neuskuteční. Veletrh vědy pořádá Akademie věd od roku 2015. Vloni akci navštívilo přes 30 tisíc lidí.

„V tuto chvíli cítíme zklamání, ale zároveň věříme, že nám tato zkušenost přinese i velké odhodlání a energii, kterou společně věnujeme přípravám Veletrhu vědy 2021,“ věří předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová.

Organizátoři z Divize vnějších vztahů SSČ AV ČR, kteří veletrh připravovali, se omlouvají přednášejícím, vystavovatelům, účastníkům a všem těm, kteří se podíleli na přípravách. Zároveň slibují, že na všechny zajímavosti, včetně bohatého doprovodného programu, se mohou návštěvníci těšit na příštím ročníku – Veletrhu vědy v roce 2021.Veletrh vědy je největší populárně-naučná akce v České republice, na které se letos na ploše 8200 m² mělo představit více než 100 expozic jednotlivých pracovišť Akademie věd ČR, univerzit, inovačních firem a dalších vzdělávacích institucí. Vědu na vlastní kůži měli návštěvníci veletrhu zažít prostřednictvím interaktivních exponátů, vizuálně atraktivních expozic, mobilních laboratoří s praktickými ukázkami toho nejzajímavějšího, co česká věda nabízí. To vše a ještě něco navíc na ně tedy čeká v příštím roce.

Připravili: Luděk Svoboda a Michaela Marková, Divize vnějších vztahů SSČ AV ČR
Foto: Jana Plavec, Divize vnějších vztahů SSČ AV ČR

Přečtěte si také