Zahlavi

"Blízkozemní asteroidy - nebezpečí i příležitost"

22. 06. 2022

Srdečně vás zveme na observatoř Astronomického ústavu AV ČR v Ondřejově na mimořádnou besedu s vědci - odborníky na asteroidy  - Asteroid Day aneb diskuze s odborníky na téma "Blízkozemní asteroidy - nebezpečí i příležitost". Akce se koná v  úterý 28. června od 18 hodin v knihovně hvězdárny a je zdarma. 

Diskuze s týmem výzkumu asteroidů na Astronomickém ústavu AV ČR. Po úvodní prezentaci vedoucího skupiny fyziky asteroidů Dr. Petra Pravce se budete moci ptát a s vědci diskutovat o otázkách, které se nás týkají. Některé jsou právě velmi aktuální. Besedy se zúčastní: Dr. Petr Pravec, Dr. Petr Scheirich, Dr. Petr Fatka a Kamil Hornoch. Koná se v rámci celosvětového "Asteroid Day", který připadá na 30. června. Akce je podpořena z programu EU Horizon 2020 grantem "NEOROCKS" (č. 870403).  

Od 17:00 téhož dne a na stejném místě proběhne navíc Křest knihy rozhovorů „Slasti a strasti vědců naší vlasti“.

Kniha autorky Jany Žďárské vyšla 25. května 2022 a najdete v ní také rozhovory s pracovníky Astronomického ústavu AV ČR i se zesnulým doc. Lubošem Perkem, který byl ředitelem Astronomického ústavu AV ČR. Protože kniha rozhovorů by měla především přiblížit vědce lidem, rádi bychom ji na neformálním a příjemně laděném setkání představili všem příchozím. Lidé, s nimiž byly rozhovory vedeny, budou přítomni – profesor Jaroslav Klokočník, Dr. Miroslav Bárta, Dr. Petr Pravec a Pavel Suchan. Přítomna bude samozřejmě i autorka Mgr. Jana Žďárská. Veselé historky publikované i nepublikované již chystáme. Kniha bude na místě v prodeji se slevou 30%. Více naleznete zde - https://www.academia.cz/slasti-a-strasti-vedcu-nasi-vlasti--zdarska-jana--academia--2022. I tato akce je zdarma. 

Kontakt: 
Pavel Suchan
Astronomický ústav AV ČR, v.v.i.
suchan@astro.cz

vizualizace sondy DART (NASA)

vizualizace sondy DART (NASA)

Kontakty pro média

Markéta Růžičková
vedoucí Tiskového oddělení
+420 777 970 812

Eliška Zvolánková
+420 739 535 007

Martina Spěváčková
+420 733 697 112

press@avcr.cz

Tiskové zprávy