Zahlavi

Výběrová řízení

Výběrová řízení AV ČR 22. 02. 2019
Ústav pro českou literaturu AV ČR, v. v. i. hledá zaměstnance na pozici Samostatná/ý účetní
Požadavky:

Úvazek 1,0; místo výkonu práce Praha; pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení; nástup ihned nebo podle dohody.

Náplň práce: Vystavování a evidence účetních a daňových dokladů; platba faktur, kontrola salda; pokladní doklady; cestovní příkazy; účtování fondů; DPH – přiznání k DPH, kontrolní hlášení; statistické a jiné výkazy; evidence a účtování majetku; účetní závěrky; příprava podkladů pro auditora či daňového poradce; spolupráce s ekonomem při nastavování a kontrole rozpočtů; fyzická a dokladová inventura; spolupráce při zpracovávání vnitřních směrnic a postupů (pozn.: roční objem přijatých faktur < 1000).

Minimální požadavky: SŠ/VŠ vzdělání ekonomického zaměření; praxe v oboru – alespoň tři roky na pozici samostatné účetní / hlavní účetní; znalost a orientace v účetní a daňové problematice; uživatelská znalost práce na PC (především MS Office – MS Word, MS Excel); samostatnost, spolehlivost, zodpovědnost a flexibilita; vstřícnost a ochota učit se novým věcem; komunikační dovednosti; schopnost logického uvažování; znalost legislativy (zákon č. 563/1991 Sb., o účetnictví, vyhláška č. 504/2002 Sb., ČÚS 400–414, zákon č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty).

Výhodou: Znalost legislativy – zákon č. 341/2005 Sb., o veřejných výzkumných institucích; praxe s účtováním v informačním systému iFIS/VERSO; praxe s účtováním ve VVI či jiné neziskové organizaci; zkušenost s účtováním grantů; základní znalost AJ.

Nabízíme: Zázemí největšího pracoviště v oboru literárněvědné bohemistiky, přátelský pracovní kolektiv, odpovídající platové ohodnocení, zaměstnanecké benefity (vzdělávací a jazykové kurzy a školení, stravenky v hodnotě 100 Kč, pět týdnů dovolené, tři dny sick days, příspěvek na dovolenou pro zaměstnance a jejich děti, možnost ucházet se o služební ubytování v zařízeních Akademie věd ČR).

Přihlášky obsahující strukturovaný životopis, motivační dopis a kopii relevantních diplomů a osvědčení zašlete na e-mail literatura@ucl.cas.cz či poštou na adresu: Ústav pro českou literaturu AV ČR, v. v. i. sekretariát Na Florenci 1420/3 110 00 Praha 1. Obálku označte „Výběrové řízení“.

Výběrové řízení proběhne dvoukolově. ÚČL AV ČR, v. v. i., si vyhrazuje právo pozvat k osobnímu pohovoru pouze vybrané kandidáty i právo žádného z kandidátů nevybrat. Výběrová komise může na základě individuálních okolností navrhnout zaměstnání některého z uchazečů na snížený úvazek.

Odpovědí na tento inzerát či zasláním vašeho životopisu a případných dalších osobních materiálů do Ústavu pro českou literaturu AV ČR, v. v. i., dáváte souhlas ke zpracování a uchování vašich osobních údajů dle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů. Tento souhlas platí až do jeho odvolání písemnou formou.

Kontaktní osoba: Ing. Markéta Mikesková, vedoucí THS, e-mail: mikeskova@ucl.cas.cz, tel.: +420 222 828 119

Uzávěrka přihlášek: 31. 03. 2019Dovolujeme si Vás informovat, že zasláním odpovědi na inzerát poskytujete příslušnému správci své osobní údaje, a to za účelem realizace výběrového řízení a uzavření pracovní smlouvy nebo dohody (DPP, DPČ) ohledně Vámi vybrané pozice. Toto zpracování Vašich osobních údajů bude prováděno na právním základě splnění smlouvy dle 6 odst. 1 písm. b) obecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR). Vaše osobní údaje budou zpracovávány pouze v nezbytném rozsahu a pouze po dobu trvání výběrového řízení na danou pozici. Zpracování Vašich osobních údajů bude dostatečně zabezpečeno, Vaše osobní údaje nebudou bez Vašeho souhlasu předávány třetím osobám. V souladu s příslušnými právními předpisy Vás informujeme, že máte právo (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech, (v) na přenositelnost údajů, (vi) vznést námitku proti zpracování a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů.