Zahlavi

Pro média

Tiskové zprávy

13. 12. 2019
Na konci října bylo založeno nové evropské konsorcium vědecké infrastruktury Euro-BioImaging ERIC. Poskytuje nejmodernější zobrazovací služby v biologickém, pre-klinickém a klinickém výzkumu.
13. 12. 2019
Vědci Ústavu biologie obratlovců AV ČR zveřejnili studii, která se zabývá významem neobdělávaných ploch pod sloupy s vysokým napětím v zemědělské krajině ve vztahu k poskytování úkrytů malým savcům.
12. 12. 2019
Ve dnech 3. - 10. 12. 2019 v Ústavu přístrojové techniky (ÚPT) Akademie věd probíhal Kurz strojového učení Machine Learning College. Jedná se o část intenzivního studijního programu, ve kterém si účastníci postupně osvojili práci s daty, naučili se základní přístupy ke strojovému učení a ...
11. 12. 2019
Kniha nakladatelství Academia seznamuje s dějinami Archeologického ústavu Praha prostřednictvím stovky krátkých příběhů. Text je doprovázen dobovými fotografiemi i nově pořízenými snímky zajímavých nálezů a nově zpracovanými přehlednými mapami.
11. 12. 2019
Veterinární lékařství, myslivost a divoká prasata spojuje mezinárodní etnografický výzkum, který získal jednu z nejprestižnějších vědeckých podpor: ERC konsolidační grant ve výši 2 miliónů eur. Jeho autorem je Luděk Brož z Etnologického ústavu Akademie věd ČR.
9. 12. 2019
Vybraní laureáti českých studentských předmětových olympiád a tvůrčích soutěží převezmou ceny nadačního fondu, který se podporou českých talentovaných studentů snaží naplňovat vědecký i lidský odkaz prvního československého nositele Nobelovy ceny.