Výběrová řízení

18. 04. 2024
Historický ústav AV ČR, v. v. i. vyhlašuje v souladu se zákonem č. 283/1992 Sb. o Akademii věd České republiky, ve znění zákona č. 420/2005 Sb. a Stanov AV ČR výběrové řízení na pozici Odborný/á knihovník/ice – bibliograf/ka.

Ředitel Historického ústavu AV ČR, v. v. i. vyhlašuje výběrové řízení na pozici:

Odborný/á knihovník/ice – bibliograf/ka ­– datový/á správce/kyně, výše úvazku 1,0

Náplň práce:

Správa bibliografických databází (zejména ASEP a RIV) a výzkumných dat. Tvorba příslušných oborových metadat a základní správa repozitářů. Podpora open science.

Kvalifikační požadavky:

VŠ vzdělání (min. bakalářské z oboru knihovnictví a informačních technologií nebo historie, popř. příbuzného oboru); výborná znalost češtiny a základní znalost angličtiny. Vyšší počítačová gramotnost (zvláště znalost práce v AKS výhodou). Flexibilita a ochota se vzdělávat v dané problematice.

Nabízíme:

  • práci na plný úvazek;
  • smlouvu na dobu určitou (po zapracování možnost rozšířit na dobu neurčitou);
  • mzdové ohodnocení ve výši 25.000 až 38.000 Kč hrubého/měsíčně;
  • práci v prestižní vědecké instituci;
  • podporu diverzity pracovních týmů a inkluzivní prostředí;
  • zaměstnanecké benefity (5 týdnů dovolené; 5 sick days; příspěvek na stravování; možnost jazykového a dalšího vzdělávání);
  • nástup možný ihned

Uchazeč/uchazečka zašle strukturované CV a kopii dokladů o nejvyšším dosaženém vzdělání nejpozději do 12. května 2024 elektronicky na adresu: zatopkova@hiu.cas.cz

Pozice je vhodná pro všechny osoby bez ohledu na jejich gender.

Historický ústav AV ČR si vyhrazuje právo výběrové řízení v jakékoli jeho fázi zrušit.

Zasláním přihlášky udělujete HÚ souhlas se zpracováním a uchováním Vašich osobních údajů za účelem ucházení se o pracovní pozici v HÚ v souladu s Obecným nařízením o ochraně osobních údajů 2016/679 (GDPR). Udělení souhlasu je možné kdykoli odvolat.