Zahlavi

Výběrová řízení

Výběrová řízení

Výběrová řízení AV ČR 21. 09. 2018
Ústav organické chemie a biochemie AV ČR, v. v. i. vyhlašuje v souladu se zákonem č. 283/1992 Sb. o Akademii věd České republiky, ve znění zákona č. 420/2005 Sb. a Stanov AV ČR výběrové řízení na pozici VÝZKUMNÝ PRACOVNÍK (SKUPINA HANY MACÍČKOVÉ CAHOVÉ)
Požadavky:

Výzkumný pracovník (Skupina Hany Macíčkové Cahové)

Nebyli jste si jistí, zda začít doktorská studia v oboru molekulární biologie, biochemie nebo organická chemie, a teď už je pozdě se zapsat? Máme pro vás dobrou zprávu. U nás v laboratoři se uvolnilo místo PhD studenta. První rok byste si mohli vyzkoušet, jaké to je pracovat v naší laboratoři, a řešit individuální vědecký projekt a v dalším roce byste se mohli zapsat do doktorského studia na Univerzitu Karlovu.

Popis:

Pozice výzkumný pracovník / PhD student v laboratoři Dr. Hany Macíčkové Cahové na Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR v Praze. Cílem laboratoře je nalézt nové RNA modifikace a pochopit roli již známých RNA modifikací v klinicky relevantních virech, jako je HIV, ZIKV nebo chřipka.

Pracovní náplň:

Práce s prokaryotickými buňkami, tkáňovými kulturami, virálně infikovanými buňkami v BSL3 laboratoři, příprava RNA ze všech zmíněných buněk, vývoj vychytávacích technik pro nové RNA modifikace atd.

Koho hledáme / Požadavky:

Nadšeného a přátelského výzkumníka s ambicí se dále vzdělávat v PhD programu. Znalosti práce s tkáňovými kulturami, buněčnými kulturami, nukleovými kyselinami nebo organickou syntézou nejsou podmínkou, ale budou velmi vítány. Znalost angličtiny je nutná, protože jsme mezinárodní tým.

Požadované vzdělání: Magisterské vzdělání v relevantním oboru

Datum nástupu:

Datum nástupu je flexibilní počínaje říjnem 2018.

Co nabízíme:

  • Plný úvazek s nadprůměrným platem
  • Zaměstnanecké benefity
  • Týden dovolené navíc
  • Indispoziční volno/sick days
  • Docházková vzdálenost od stanice metra Dejvická
  • Krásné pracovní prostředí v nově zrenovovaných prostorách
  • Mladý sympatický kolektiv

V případě zájmu zašlete průvodní dopis a životopis k rukám Dr. Hany Macíčkové Cahové: hana.cahova@uochb.cas.cz.

Ústav organické chemie a biochemie AV ČR (www.uochb.cz) je přední mezinárodně uznávaná vědecká instituce, jejímž hlavním posláním je základní výzkum v oblasti chemické biologie a medicinální chemie, organické a materiálové chemie, chemie přírodních látek, biochemie a molekulární biologie, fyzikální chemie, teoretické chemie a analytické chemie. Nedílnou součástí poslání ÚOCHB je přenos výsledků základního výzkumu do praxe. Důraz na mezioborové zaměření výzkumu ústí do řady aplikací v medicíně, farmacii a dalších odvětvích.

Uzávěrka přihlášek: 21. 10. 2018Dovolujeme si Vás informovat, že zasláním odpovědi na inzerát poskytujete příslušnému správci své osobní údaje, a to za účelem realizace výběrového řízení a uzavření pracovní smlouvy nebo dohody (DPP, DPČ) ohledně Vámi vybrané pozice. Toto zpracování Vašich osobních údajů bude prováděno na právním základě splnění smlouvy dle 6 odst. 1 písm. b) obecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR). Vaše osobní údaje budou zpracovávány pouze v nezbytném rozsahu a pouze po dobu trvání výběrového řízení na danou pozici. Zpracování Vašich osobních údajů bude dostatečně zabezpečeno, Vaše osobní údaje nebudou bez Vašeho souhlasu předávány třetím osobám. V souladu s příslušnými právními předpisy Vás informujeme, že máte právo (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech, (v) na přenositelnost údajů, (vi) vznést námitku proti zpracování a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů.