Zahlavi

Výběrová řízení

Výběrová řízení AV ČR 02. 10. 2019
Ústav fyziky atmosféry AV ČR, v. v. i. vyhlašuje v souladu se zákonem č. 283/1992 Sb. o Akademii věd České republiky, ve znění zákona č. 420/2005 Sb. a Stanov AV ČR výběrové řízení na pozici Inženýr vývoje elektroniky pro družice a kosmické sondy
Požadavky:
 • Vysokoškolské vzdělání technického směru (vhodné i pro studenty posledních ročníků)
 • Orientace v problematice slaboproudé elektroniky
 • Znalost programování v C, Python, případně MATLAB. Zkušenost s low-level programováním nebo programováním embedded systémů vítána
 • Velmi dobrá znalost angličtiny, schopnost samostatného porozumění a tvorby technické dokumentace v angličtině
 • Programování FPGA (VHDL) nebo zkušenosti s návrhem obvodů a plošných spojů výhodou
 • zodpovědnost, ochotu učit se novým věcem a jisté nadšení pro věc

Nabízíme:
 • Zajímavou a rozmanitou tvůrčí práci, možnost podílet se na vývoji hardware a software pro kosmický výzkum
 • Možnost profesního růstu
 • Flexibilní pracovní dobu, možnost práce na plný nebo zkrácený úvazek (minimálně 0.6)
 • Slušné platové ohodnocení, včetně flexibilní složky podle odvedené práce

 • Vybraný kandidát se stane členem inženýrského týmu Oddělení kosmické fyziky ÚFA AV ČR a bude pracovat na vývoji vědeckých měřících přístrojů pro družice a kosmické sondy. Bude se jednat zpočátku především o testování prototypů, návrh a implementace automatizovaných testovacích procedur a skriptů; tvorbu a údržbu technické dokumentace, reportů a podobně; vývoj palubního software a software pro testovací zařízení (linux, případně embedded systémy); podle kvalifikace případně návrh obvodů, plošných spojů a / nebo vývoj palubního software.

  Pracoviště má dlouholetou historii v kosmickém výzkumu, včetně vývoje československých a českých družic MAGION a řady vědeckých přístrojů pro výzkum blízkého vesmíru. V současné době pracujeme na několika projektech ve spolupráci s Evropskou kosmickou agenturou (ESA), francouzskou kosmickou agenturou CNES. Právě dokončujeme práce na přístrojích pro sondy JUICE a Exomars 2020, zahajujeme práci na přístroji pro kosmický rentgenový dalekohled Athena a připravujeme vývoj přístrojů pro sondu Comet Interceptor a družici Lagrange. Vývoj probíhá v úzké spolupráci s vědeckým týmem oddělení.
Vývoj přístrojů zahrnuje řadu různých činností a náplň práce se snažíme přizpůsobovat kvalifikaci a zájmu pracovníků. Nástup je možný od listopadu 2019 nebo podle dohody. S vybraným kandidátem bude uzavřena smlouva na 1 rok s možností dalšího prodloužení. Pracoviště se nachází na Spořilově (Praha 4).
Přihlášky posílejte elektronicky na adresu soucek@ufa.cas.cz. Přihláška musí obsahovat strukturovaný životopis a stručný motivační dopis.

Uzávěrka přihlášek: 31. 10. 2019Dovolujeme si Vás informovat, že zasláním odpovědi na inzerát poskytujete příslušnému správci své osobní údaje, a to za účelem realizace výběrového řízení a uzavření pracovní smlouvy nebo dohody (DPP, DPČ) ohledně Vámi vybrané pozice. Toto zpracování Vašich osobních údajů bude prováděno na právním základě splnění smlouvy dle 6 odst. 1 písm. b) obecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR). Vaše osobní údaje budou zpracovávány pouze v nezbytném rozsahu a pouze po dobu trvání výběrového řízení na danou pozici. Zpracování Vašich osobních údajů bude dostatečně zabezpečeno, Vaše osobní údaje nebudou bez Vašeho souhlasu předávány třetím osobám. V souladu s příslušnými právními předpisy Vás informujeme, že máte právo (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech, (v) na přenositelnost údajů, (vi) vznést námitku proti zpracování a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů.