Zahlavi

Výběrová řízení

Výběrová řízení AV ČR 20. 09. 2019
Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i. vyhlašuje v souladu se zákonem č. 283/1992 Sb. o Akademii věd České republiky, ve znění zákona č. 420/2005 Sb. a Stanov AV ČR výběrové řízení na pozici Specialist/k/a rozvoje a řízení kariéry
Požadavky: Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i. (FZU) je veřejná výzkumná instituce, zaměřená na základní a aplikovaný výzkum v oblasti fyziky. FZU je největším ústavem Akademie věd České republiky s více než 1300 zaměstnanci, kde nemalý počet tvoří zahraniční pracovníci. Ambicí FZU je posouvat hranice lidského poznání a provádět špičkový výzkum elementárních částic, kondenzovaných systémů, optiky, fyziky plazmatu a laserové fyziky.

V rámci FZU se realizuje celá řada dlouhodobých projektů, a to nejen vědecko-technického zaměření, ale například v oblasti rozvoje lidských zdrojů, manažerských dovedností apod. Tyto projekty mají za cíl vytvářet vhodné podmínky pro uskutečňování přelomových objevů a zajištění dlouhodobé strategie kvalitní vědecko-výzkumné činnosti ve FZU.

Na jaře 2019 jsme získali od Evropské komise HR Excellence in Research Award. To znamená, že jsme v oblasti personální práce na dobré cestě k nastavení evropských standardů, jaké nabízí svým pracovníkům prestižní vědecké instituce. I když máme před sebou ještě mnoho práce, nechybí nám v HR týmu pozitivní přístup, tvůrčí atmosféra ani dobrá nálada. Abychom vše zvládli tak, jak jsme naplánovali, hledáme do našeho týmu nového kolegu/kolegyni na pozici:

Specialista/tka rozvoje a řízení kariéry

Popis pozice:
Specialista/tka rozvoje a řízení kariéry bude zodpovědný/á za přípravu a koordinaci aktivit v rámci projektu HR Award, a také za implementaci, sledování a vykazování aktivit směrem k vedení projektu. Hlavním úkolem této pozice bude vytvoření koncepce cíleného rozvoje kariéry vědeckých pracovníků FZU včetně její implementace do praxe ústavu. Bude zajišťovat organizaci a koordinaci aktivit souvisejících s podporou mentoringu, osobního a profesního rozvoje vědeckých pracovníků a poskytovat konzultační servis v této oblasti.

Náplň práce:
Samostatné zastřešení agendy v oblasti rozvoje a řízení kariéry
Ve spolupráci s koordinátorem vzdělávání revize stávajícího stavu a vytvoření koncepce rozvoje kariéry vědeckých pracovníků
Příprava strategie a následná implementace do praxe, včetně koordinace souvisejících administrativních a organizačních činností
Poskytování odborné podpory a konzultací se zaměřením na oblast kariérního rozvoje, úzká spolupráce s vedoucími oddělení a sekcí
Nastavení modelu mentoringových programů pro vědecké pracovníky
Podpora mezinárodních rozvojových a vzdělávacích možností – kooperace s oddělením mezinárodní spolupráce
Pravidelná spolupráce s HR partnery při podpoře rozvoje kariéry vědeckých pracovníků

Koho hledáme a co potřebujeme:
VŠ vzdělání, specializace na personální řízení výhodou
Pracovní zkušenosti v rozsahu minimálně 4 let, ideálně v oblasti vzdělávání a rozvoje zaměstnanců nebo HR partnera
Znalost HR procesů v organizaci a prokazatelná zkušenost s jejich uplatňováním
Vyzrálá osobnost se schopností ovlivňovat ostatní
Zkušenosti s prací na HR projektech
Výborné komunikační dovednosti, schopnost naslouchat, aktivní přístup
Znalost AJ slovem i písmem na dobré úrovni
Zájem o práci v akademickém prostředí

Co nabízíme:
Práci na plný nebo zkrácený úvazek (min. 80%)
Pracoviště Praha 8, v blízkosti metra Ládví
Profesionální pracovní tým s přátelskou atmosférou a vzájemným respektem
Podporu work-life balance
Podporu dalšího vzdělávání - odborná školení a jazykové kurzy
Pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení
Po prvním roce příspěvek na penzijní připojištění a na dovolenou
5 týdnů dovolené + 5 sick days
Pružnou pracovní dobu
Stravenky

Předpokládaný nástup od 1/2020 nebo dohodou.

Pokud Vás tato nabídka zaujala, zašlete nám svůj strukturovaný životopis v ČJ a AJ a motivační dopis v ČJ na níže uvedenou e-mailovou adresu.

Více informací o našem aktuálním projektu můžete najít i zde:
https://www.fzu.cz/oceneni-excelence-lidskych-zdroju-ve-vyzkumu-hr-excel...

Informace o zpracování osobních údajů naleznete na webových stránkách FZÚ, na adrese:
https://www.fzu.cz/zpracovani-osobnich-udaju.

Kontaktní osoba:
Ing. Lucie Beránková
E-Mail: kariera@fzu.cz
Telefon: +420 266 053 425

Uzávěrka přihlášek: 31. 10. 2019Dovolujeme si Vás informovat, že zasláním odpovědi na inzerát poskytujete příslušnému správci své osobní údaje, a to za účelem realizace výběrového řízení a uzavření pracovní smlouvy nebo dohody (DPP, DPČ) ohledně Vámi vybrané pozice. Toto zpracování Vašich osobních údajů bude prováděno na právním základě splnění smlouvy dle 6 odst. 1 písm. b) obecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR). Vaše osobní údaje budou zpracovávány pouze v nezbytném rozsahu a pouze po dobu trvání výběrového řízení na danou pozici. Zpracování Vašich osobních údajů bude dostatečně zabezpečeno, Vaše osobní údaje nebudou bez Vašeho souhlasu předávány třetím osobám. V souladu s příslušnými právními předpisy Vás informujeme, že máte právo (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech, (v) na přenositelnost údajů, (vi) vznést námitku proti zpracování a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů.