Výběrová řízení

28. 02. 2024
Ústav fyziky materiálů AV ČR, v. v. i. vyhlašuje výběrové řízení na pozici Pracovník/pracovnice pro vztah s veřejností (PR).

Hledáme aktivního, komunikativního člověka s výborným psaným projevem a chutí spolu s námi přispívat k popularizaci výzkumu fyziky materiálů! Nabízíme zaměstnání na hlavní pracovní poměr s úvazkem 0,5 v prestižní instituci, různorodou pracovní náplň, dobrý kolektiv a řadu benefitů.

Náplň práce

  • Komunikace s vědci a vyhledávání zajímavých témat a informací pro komunikaci s veřejností a médii;
  • pravidelné vytváření kreativního i praktického obsahu webu a sociálních sítí pracoviště;
  • příprava tiskových zpráv;
  • příprava prezentačních dokumentů (brožury, letáky, rollupy) pracoviště;
  • spolupráce na přípravě, realizaci a propagaci vědecko-popularizačních akcí pracoviště.

Předpoklady

  • Komunikační dovednosti, příjemné vystupování, samostatnost, pečlivost;
  • výbornou znalost českého jazyka, schopnost práce s textem;
  • schopnost čtivého, kreativního i technicky správného psaní;
  • angličtinu na úrovni upper intermediate (B2);
  • zkušenosti v oboru PR vítány;
  • zkušenost s prací a publikováním na sociálních sítích;
  • cit pro grafiku, znalost práce s grafickými programy výhodou;
  • zájem o vědu a techniku.

Nabízíme

  • Pracovní poměr na 1 rok s perspektivou prodloužení po zapracování;
  • úvazek 0,5 (20 hodin týdně);
  • zázemí prestižní a stabilní veřejné výzkumné instituce;
  • odpovídající finanční ohodnocení;
  • příjemné pracovní prostředí, pracoviště v širším centru Brna (ulice Žižkova);
  • zajímavá a rozmanitá práce;
  • 5 týdnů dovolené, 3 sick days, příspěvek na stravování, další benefity;
  • přátelský kolektiv, dobré pracovní podmínky;
  • možnost umístění dítěte ve školce AV ČR;
  • vzdělávací kurzy v oboru;
  • nástup možný ihned.

Životopis a motivační dopis, proč máte zájem právě o tuto pozici, posílejte do 29. 3. 2024 na adresu klusak@ipm.cz