Zahlavi

Call for "Researchers at Risk Fellowship" - UKRAJINA

10. 03. 2022

AV ČR vyhlašuje možnost k podávání návrhů na zapojení výzkumných pracovníků z Ukrajiny do programu „Researchers at Risk Fellowship“.

Program je zaměřen na podporu výzkumných pracovníků, jejichž vědecká práce je ohrožena válkou nebo pronásledováním a dalšími hrozbami v jejich domovské zemi. Způsobilí jsou výzkumní pracovníci ze všech oblastí výzkumu, včetně vědeckých pracovníků a doktorandů, tj. studentů doktorského programu nebo jeho ekvivalentu, jakož i postdoktorandů, kteří již absolvovali doktorský program nebo jeho ekvivalent. 

Návrhy na zapojení výzkumných pracovníků z Ukrajiny mohou být podávány výhradně pracovišti AV ČR prostřednictvím formuláře, který je k dispozici zde: registrační formulář.

Více informací a podmínky pro podávání návrhů naleznete v příslušném dokumentu zde: call.

Termín pro podávání návrhů je 30. září 2022. 

UPOZORNĚNÍ (ze dne 28/4/2022): Možnost podávat návrhy do programu mezinárodní spolupráce Researchers at Risk Fellowship, který byl vyhlášen dne 10. března 2022, byla ke dni 28.dubna 2022 uzavřena z důvodu vyčerpání finančních prostředků alokovaných pro tento účel. Po 28. dubnu 2022 bude i nadále možné zasílat návrhy, není však garantováno jejich zařazení do hodnocení, resp. poskytnutí finanční podpory. Pakliže budou uvolněny další finanční prostředky, bude možné tyto později přijaté návrhy postupně zařadit do hodnocení, a to v pořadí dle jejich přijetí.

For English please visit: https://www.avcr.cz/en/academic-public/international-affairs/news/Call-for-Researchers-at-Risk-Fellowship-UKRAINE/

 

Obrázek: Pixabay

The Czech Academy of Sciences (the CAS)

The mission of the CAS

The primary mission of the CAS is to conduct research in a broad spectrum of natural, technical and social sciences as well as humanities. This research aims to advance progress of scientific knowledge at the international level, considering, however, the specific needs of the Czech society and the national culture.

President of the CAS

Prof. Eva Zažímalová has started her second term of office in May 2021. She is a respected scientist, and a Professor of Plant Anatomy and Physiology.

She is also a part of GCSA of the EU.