Naše projekty

Naše projekty

ČESKÁ VĚDA

Měsíčně, již od roku 2012, vyrábíme magazín Česká věda, který můžete zhlédnout jednak na našem FB či YT, jednak na TV Praha, TV NOE, TV Kinosvět či Regionální televizi.

Naleznete v něm aktuality a reportáže z ústavů AV ČR, vizitky vědců, informace o chystaných akcích týkajících se vědy, výročích a mnoho dalšího včetně soutěže o knihy z nakladatelství Academia.

 

TICHÉ HROZBY (2017)

Tiché hrozby – to je nový pětidílný cyklus populárně-vědeckých dokumentů, pod který je podepsána zkušená scenáristka a režisérka Martina Spurná, výkonný producent Václav Špaček a garant celého cyklu Josef Stemberk. Produkuje Studio OAT. Smyslem projektu je představit přístupnou a srozumitelnou formou současný výzkum největších přírodních hrozeb vyskytujících se v ČR. Každý díl představí samotní vědci – odborníci na dané téma, kteří působí v AV ČR i mimo ni. Divák se tak seznámí nejenom s prací vědců, ale i s nejnovějšími poznatky v takových oblastech jako je například výzkum kosmického počasí, klimatu nebo sucha, seznámí se i s velmi aktuální problematikou výzkumu sesuvů či zemětřesení. Premiéra AFO 2017.

Jednotlivé díly/trailery:

Díl: Blízký vesmír

Díl: Klima a počasí

Díl: Extrémy počasí

Díl: Krajina v pohybu

Díl: Zemětřesné roje

Více na webu projektu – www.tichehrozby.cz.

 

POHYBY (2015)

Film Martiny Spurné a Studia OAT Pohyby pojednává o zásadním výzkumu českých geologů z AV ČR v prostředí Špicberských ostrovů. Film vzbudil velký zájem a byl oceněn na AFO 2016 Cenou poroty. O úspěchu informovala Akademie věd ČR širokou veřejnost na svých webových stránkách. Film s mimořádnými záběry vzdálené krajiny doprovází citlivá hudba Michala Rataje. Film na jaře 2017 odvysílala Česká televize a je ke zhlédnutí v jejím archivu iVysílání. Více o filmu včetně traileru a tvůrcích na webu filmu www.pohyby-film.cz.

 

PREZENTACE FYZIOLOGICKÉHO ÚSTAVU AV ČR (2012)

Originální interaktivní prezentaci naleznete na www.biomed.cas.cz/fgu/cz/prezentace/. Prezentace byla oceněna na mezinárodní úrovni, více zde.