ČESKÁ VĚDA (2012–dosud)

magazín-CVMěsíčně, již od roku 2012, vyrábíme magazín Česká věda, který můžete zhlédnout jednak na našem FB či YT, jednak na TV Praha, TV NOE, TV Kinosvět či Regionální televizi.

Naleznete v něm aktuality a reportáže z ústavů AV ČR, vizitky vědců, informace o chystaných akcích týkajících se vědy, výročích a mnoho dalšího včetně soutěže o knihy z nakladatelství Academia.

 

 

TICHÉ HROZBY (2017)

Tiché hrozby – to je pětidílný cyklus populárně-vědeckých dokumentů, pod který je podepsána zkušená scenáristka a režisérka Martina Spurná, výkonný producent Václav Špaček a garant celého cyklu Josef Stemberk. Smyslem projektu je představit současný výzkum největších přírodních hrozeb vyskytujících se v ČR, a to přístupnou a srozumitelnou formou. Každý díl představí samotní vědci – odborníci na dané téma, kteří působí v AV ČR i mimo ni. Divák se tak seznámí nejenom s prací vědců, ale i s nejnovějšími poznatky v takových oblastech jako je například výzkum kosmického počasí, klimatu nebo sucha, seznámí se i s velmi aktuální problematikou výzkumu sesuvů či zemětřesení. Premiéra prvních tří dílů se uskutečnila na festivalu AFO 2017.

Jednotlivé díly/trailery:

 

Díl: Eroze půdy ve výrobě

Více na webu projektu – www.tichehrozby.cz.

 

POHYBY (2015)

Ledovec

Film Martiny Spurné a Studia OAT Pohyby pojednává o zásadním výzkumu českých geologů z AV ČR v prostředí Špicberských ostrovů. Film vzbudil velký zájem a byl oceněn na AFO 2016 Cenou poroty. O úspěchu informovala Akademie věd ČR širokou veřejnost na svých webových stránkách. Film s mimořádnými záběry vzdálené krajiny doprovází citlivá hudba Michala Rataje. Film na jaře 2017 odvysílala Česká televize a je ke zhlédnutí v jejím archivu iVysílání. Více o filmu včetně traileru a tvůrcích na webu filmu www.pohyby-film.cz.

 

 

PREZENTACE FYZIOLOGICKÉHO ÚSTAVU AV ČR (2012)

Originální interaktivní prezentaci naleznete na www.biomed.cas.cz/fgu/cz/prezentace/. Prezentace byla oceněna na mezinárodní úrovni, více zde.

 

SPOTY STRATEGIE AV21

 

Pro Akademii věd ČR natáčíme prezentační spoty jednotlivých výzkumných programů Strategie AV21. Ke zhlédnutí zde.