Veletrh_Vedy_logo_magenta

 

Největší vědecká akce v Česku, Veletrh vědy 2020, který se měl uskutečnit 4. až 6. června v areálu výstaviště PVA EXPO PRAHA v Letňanech, se kvůli šíření nemoci covid-19 neuskuteční. Veletrh vědy pořádá Akademie věd od roku 2015. Vloni akci navštívilo přes 30 tisíc lidí.

„V tuto chvíli cítíme zklamání, ale zároveň věříme, že nám tato zkušenost přinese i velké odhodlání a energii, kterou společně věnujeme přípravám Veletrhu vědy 2021,říká Eva Zažímalová, předsedkyně Akademie věd ČR.

Organizátoři z Divize vnějších vztahů SSČ AV ČR, kteří měli přípravy veletrhu na starosti, se velmi omlouvají přednášejícím, vystavovatelům, účastníkům a všem těm, kteří se podíleli na přípravách. Zároveň slibují, že na všechny aktivity, včetně bohatého doprovodného programu, se mohou návštěvníci těšit na příštím ročníku Veletrhu vědy v roce 2021. „Pokud v nástálé situaci budou obětmi pouze akce, můžeme si být jisti, že jsme vyhráli, a udělali tak správné rozhodnutí,“ doplňuje za Středisko společných činností AV ČR ředitelka Divize vnějších vztahů Kateřina Sobotková.

Veletrh vědy je největší populárně naučná akce v České republice, na níž se letos na ploše 8 200 m² mělo představit přes 100 expozic jednotlivých ústavů Akademie věd, univerzit, inovačních firem a dalších vzdělávacích institucí. Vědu na vlastní kůži měli návštěvníci veletrhu zažít prostřednictvím interaktivních exponátů, vizuálně atraktivních expozic, mobilních laboratoří s praktickými ukázkami toho nejzajímavějšího, co česká věda nabízí.

Další informace najdete na webové stránce: www.veletrhvedy.cz

Video z loňského ročníku Veletrhu vědy 2019:

 

 
 
 
Kontakt:
Nikol Láryšová
Středisko společných činností AV ČR, v. v. i.
Divize vnějších vztahů – Odbor projektů rozvoje lidských zdrojů
Vodičkova 40
110 00  Praha 1

larysova@ssc.cas.cz
tel.: +420 221 403 852
mob.: +420 776 856 978