Zahlavi

Značka Academia oslavila 50. výročí své existence

02. 02. 2016

V pondělí 1. února se uskutečnil v sídle Akademie věd ČR slavnostní podvečer věnovaný 50. výročí Nakladatelství Academia, které vzniklo již v roce 1953 jako Nakladatelství Československé Akademie věd, ale název Academia získalo až v souvislosti s tehdejším uvolněním politické atmosféry v roce 1966. Na českém trhu je nejen zaměřením své produkce jedinečné. „Knihy vydávané pod hlavičkou Academia jsou určené pro každého, kdo se zajímá o pravdu, fakta a detaily. Myslím, že takové nakladatelství málo doceňujeme,“ řekl předseda Akademie věd ČR prof. Drahoš.

 

Ředitel Nakladatelství Academia Jiří Padevět při slavnostní příležitosti představil zcela nový sborník, který mapuje všech téměř 5000 titulů, které pod touto značkou vyšly. Kromě slavnostního večera, kterého se zúčastnili mj. mnozí úspěšní autoři, jejichž knihy Nakladatelství Academia vydalo, členové Akademické rady či ředitelé ústavů AV ČR, se dopoledne uskutečnila tisková konference v Literární kavárně Academia na Václavském náměstí v Praze.


Nakladatelství Academia vydává původní vědecké monografie a práce českých vědců, díla klasiků vědy, překlady zahraničních autorů, populárně-naučnou literaturu, literaturu faktu, encyklopedie a slovníky. V nakladatelství dále vychází časopis Živa. Dle slov Jiřího Padevěta jsou nežádanějšími tituly s historickou tematikou.

 

 

 


Foto: Stanislava Kyselová (Akademický bulletin) – Fotogalerie viz Akademický bulletin
Připravil: Odbor mediální komunikace Kanceláře AV ČR