Zahlavi

Začal Veletrh vědy: 3 dny, 100 expozic, 80 vystavovatelů

07. 06. 2018

Navštívit padělatelské doupě, vyzkoušet svou šikovnost v laserovém bludišti nebo si ve virtuální realitě zapilotovat letadlo. To vše můžete zakusit na čtvrtém ročníku Veletrhu vědy, který právě začíná v hale letňanského výstaviště PVA EXPO PRAHA. Program plný vědeckých zajímavostí potrvá do sobotního odpoledne. Vstup na všechny akce je zdarma.

Jednu z největších popularizačních událostí v České republice pořádá už čtvrtým rokem Akademie věd ČR. Své stánky na letňanském výstavišti postavili zástupci většiny z více než padesátky pracovišť AV ČR, a návštěvníci tak mají unikátní příležitost seznámit se s tím, co Akademie věd dělá – na čem zrovna pracují čeští vědci a vědkyně, o čem bádají, jaké patenty podávají a jak se jim daří ve srovnání se zahraničními výzkumníky.

Vedle akademických pracovišť se na veletrhu představují i univerzity, vzdělávací instituce a různé inovativní firmy.

Tisíce zvídavých návštěvníků

V loňském ročníku využilo příležitost poznat novinky ze světa vědy více než 17 000 návštěvníků. „Je velmi příjemné vidět tady vždy tolik zvídavých lidí, školních výprav i rodičů s dětmi, kteří přijíždějí, aby se podívali, jak a o čem bádají vědci a kam se v současnosti posouvá výzkum a bádání,“ říká předsedkyně AV ČR Eva Zažímalová.

O fake news i dobývání vesmíru

Loni se velmi osvědčil formát panelových přednášek a diskusí s odborníky. Nechybí proto ani letos a opět jimi provází Václav Moravec z České televize. Věnují se medicíně 21. století, fake news a dobývání vesmíru. Součástí programu je i nevšední vědecká show chemika Michaela Londensborougha s moderátorkou Lucií Výbornou.

Veletrh vědy je otevřen ode dneška do soboty v časech 10:00 do 18:00 hod. Vstup na veškerý program je zdarma, na některé z akcí je potřeba se registrovat (zejména panelové diskuse), více informací na stránkách Veletrhu vědy.

Související příspěvky:

O panelové diskuze a přednášky na Veletrhu vědy je obrovský zájem

Veletrh vědy představí temnou komoru i padělatelské doupě

Účastníci studentských stáží si na Veletrhu vědy vyzkoušejí popularizaci vědy

Veletrh vědy představí rekordní počet expozic

Připravila: Leona Matušková, Divize vnějších vztahů SSČ AV ČR
Foto: Pavlína Jáchimová, Divize vnějších vztahů SSČ AV ČR


 

Hlavní partner Veletrhu vědy:

Logo01