Zahlavi

Věda života – kniha rozhovorů s prof. Jiřím Drahošem

22. 02. 2017

V úterý 21. 2. představil končící předseda AV ČR prof. Jiří Drahoš svou novou knížku Věda života. Kniha rozhovorů, které s ním vedl Jiří Padevět, ředitel nakladatelství Academia, přináší na 276 stranách cenné poselství o druhé polovině 20. století prožité v prostředí české vědy.

Prof. Jiří Drahoš hovoří otevřeně o svém dětství v Jablunkově, o studiu chemie v Praze i o své vědecké kariéře, která vyvrcholila v posledních osmi letech funkcí předsedy Akademie věd České republiky. Srozumitelným způsobem představuje obor chemického inženýrství a rovněž fungování AV ČR. Ve svých vzpomínkách se objevuje i v méně známých rolích, mimo jiné jako fanoušek britské bluesové vlny konce šedesátých let a Járy Cimrmana, či jako aktivní hudebník.

„Práce na knize mne utvrdila v tom, v co jsem doufal. I ve vrcholné funkci lze zůstat normálním člověkem. Normálním v tom dobrém slova smyslu, autentickým, vnímavým a lidským. Byla to veskrze příjemná setkání a doufám, že přesně taková prožijí i čtenáři prostřednictvím této knihy,“ řekl při představení knihy Jiří Padevět. Knížku pokřtil společně s čestným předsedou AV ČR prof. Rudolfem Zahradníkem.

Připravil: Odbor mediální komunikace Kanceláře AV ČR
Foto: Stanislava Kyselová, AV ČR

01

01

02

02

03

03

04

04

05

05

06

06

07

07

08

08