Zahlavi

Ústav přístrojové techniky vás zve na Veletrh vědy

07. 06. 2017

Seznámíte se například s funkcí elektronového mikroskopu, nebo s „nanosvětem", kde uvidíte ukázku hologramu o velikosti 3 x 3 cm a ukázky, kolik informací na takto malé ploše najdete. Návštěvníci se budou moci podívat na elektrickou činnost vlastního srdce. V případě dobrého zdravotního stavu si mohou zacvičit dvacet dřepů a uvidí, co tato sportovní aktivita s jejich srdcem udělá.

JAK SE DÁ BUŇKA CHYTIT LASEREM? Youtuber Martin Rota představuje Optickou pinzetu vyvinutou v Oddělení Optické mikromanipulační techniky Ústavu přístrojové techniky AV ČR jako pozvánku na Veletrh vědy.

Zábavnou formou se seznámíte s vlastnostmi kapalného dusíku, kapalného hélia, jevem supravodivosti, vlastnostmi látek za velmi nízkých teplot. Ukážeme vám základy oboru nízkých teplot. Na fyzikální triky s kapalným dusíkem, vakuem či héliem si návštěvníci budou moci přímo sáhnout.

Nebo si můžete vyzkoušet, osahat a přesvědčit se, jak fungují některé fyzikální zákony! Seznámíte se s modelem absorpční kyvety nebo v hracím koutku malého stánku, který obsahuje exponáty z výstavy ve VIDA! 2015: 2D optika, mikroskop či promítací lavice, protože „KDO SI HRAJE, NEZLOBÍ!"

A nejen to, přijďte a uvidíte!

Veletrh Vědy můžete navštívit ve dnech 8. – 10. 6. vždy v časech od 10 do 18 hodin na výstavišti PVA Praha Letňany, hala 3, stánek Ústavu přístrojové techniky AV ČR č. 9.

Sledujte naše aktivity i na facebooku.

Připravil: Ústav přístrojové techniky AV ČR
Foto: Ústav přístrojové techniky AV ČR