Zahlavi

Úspěch stážistky Otevřené vědy Kateřiny Remišové

20. 10. 2016

Letošní mezinárodní Kongres o kosmické optice ICSO 2016 zařadil do svého programu příspěvek Aplikace biomimetických principů v kosmické optice Kateřiny Remišové, stážistky Otevřené vědy. Kateřina Remišová ve své prezentaci představí studii unikátních zrcadlových očí některých živočichů, především korýšů i hlubinných ryb a jejich možnou aplikaci ve vědě a technice, zejména v astronomii. Její účast na kongresu je umožněna díky podpoře z programu Otevřená věda AV ČR.

Jedenáctý z řady mezinárodních kongresů věnovaných kosmické optice se koná ve francouzském Biarritzu od 18. do 21. října 2016. International Conference on Space Optics (ICSO) je prestižní pracovní setkání odborníků z oblasti kosmické optiky, která se využívá v celé řadě družicových a kosmických aplikací.

Účelem ICSO je sdružovat informace a myšlenky společenství v oboru kosmické optiky a podpořit výměnu zkušeností v oblasti výzkumu a vývoje. Odborníci v oboru technologií se setkávají s odborníky kosmických misí k posouzení poznatků z dosavadního vývoje a identifikaci dalších významných skutečností a postupů používaných ve všech typech vesmírných misí.

Letošního ročníku ICSO se účastní přes 400 odborníků, kteří přednesou 176 přednášek. Stážistka Kateřina Remišová patří k nejmladším účastníkům kongresu a zařazení jejího příspěvku na této mezinárodní konferenci je významným úspěchem.

Více informací v tiskové zprávě.