Zahlavi

Týden vědy a techniky AV ČR si letos připomene uplynulé století vědy

02. 10. 2018

Druhý listopadový týden se blíží a s ním i spousta akcí, které každoročně připravují nejen vědkyně a vědci z pracovišť Akademie věd ČR, ale i partnerských institucí. Týden vědy a techniky AV ČR vás už poosmnácté přesvědčí, že věda je zábava.

Ve dnech od 5. do 11. listopadu 2018 ovládne Českou republiku „vědecká horečka“ s tématem „1918–2018: Století české vědy“. Jak věda vypadala před 100 lety při vzniku Československé republiky? Kam se vědní obory posunuly a co mohou společnosti nabídnout v současnosti? Zúčastněte se týdne plného přednášek, výstav, filmových projekcí, diskusí s vědci a dalších aktivit.

Návštěvníky potěší pro festival exkluzivně připravená úniková hra s příznačným názvem Osudové osmičky. Její hráči budou muset za pomoci svých znalostí, logiky a důvtipu překonat překážky a vysvobodit se z uzavřeného prostoru. Navíc si prostřednictvím této hry připomenou významné události od vzniku Československé republiky přes mnichovskou dohodu, listopadovou revoluci až ke vzniku České republiky.

Těšit se můžete také na představení Dejvického divadla CO.MEDIA / Intermediální integrál Martina Myšičky. Populární herec se svými hosty rozebere obory, jimiž se jako vědci zabývají. Představení se koná 5. listopadu od 19:00 hodin v Městské knihovně v Praze v malém sále. Hostem pořadu bude mj. scenárista hry Petr Zelenka. Uskuteční se také diskuse ke hře Elegance molekuly o významném českém chemikovi Antonínu Holém.

Program Týdne vědy a techniky AV ČR neosloví jen nadšence, ale jistě zaujme i studenty a veřejnost včetně rodin s dětmi. Ti všichni mohou na festivalu navštívit workshopy, exkurze i laboratoře jednotlivých ústavů Akademie věd ČR a další program po celé republice.

Přijďte se přesvědčit, že věda zkrátka fascinuje. Vstup na akce je zdarma, na některé z nich se ale musíte registrovat kvůli omezené kapacitě. Veškeré informace včetně kompletního programu a možnosti registrace naleznete na webu Týdne vědy a techniky AV ČR.

Připravili: Luděk Svoboda a Lenka Heroldová, Divize vnějších vztahů SSČ AV ČR
Foto: Pavlína Jáchimová, Divize vnějších vztahů SSČ AV ČR
Licence Creative Commons