Zahlavi

Týden vědy a techniky AV ČR mění svou tvář

27. 07. 2017

Největší vědecký festival v České republice vstupuje do svého 17. ročníku s novým logem a vizuálním stylem, ve kterém se odráží délka trvání akce a jedno z pěti ústředních témat pro rok 2017.

„Festival prošel v posledních letech výraznými změnami, zaměřil se na větší cílovou skupinu, koná se po celé republice, podílejí se na něm další instituce a stávající logo tak už neodpovídalo naší představě, jak jeho obsah přiblížit široké veřejnosti,“ říká hlavní manažerka Týdne vědy a techniky AV ČR Ilona Petrová.

Nové logo i vizuální styl vychází z doby trvání festivalu, proto je vše rozčleněno do sedmi polí podle sedmi kalendářních dnů.

Ústředním prvkem grafiky je robot, neboť robotika a umělá inteligence budou jedním z pěti témat, na které se festival v letošním roce zaměří.

Za novým vizuálním stylem stojí pražské grafické studio San&Serif.

Týden vědy a techniky AV ČR zahrnuje přednášky, výstavy, dny otevřených dveří, dokumentární filmy, workshopy, vědecké kavárny a mnohé další aktivity. Festival se letos uskuteční od 6. do 12. listopadu a přinese na 300 vědeckých akcí po celém Česku.

Program bude zveřejněn na festivalovém webu www.tydenvedy.cz v průběhu září 2017.

Připravila: Andrea Saláková, Divize vnějších vztahů SSČ AV ČR
Ilustrace: Divize vnějších vztahů SSČ AV ČR