Zahlavi

Týden vědy a techniky AV ČR byl zahájen

31. 10. 2016

Šestnáctý ročník Týdne vědy a techniky Akademie věd ČR byl oficiálně otevřen v pondělí 31. října 2016 v sídle Akademie věd ČR na Národní třídě v Praze. Slavnostního zahájení se zúčastnili zástupci Akademie věd ČR a partnerských organizací, dopolednem provázel Daniel Stach, moderátor České televize.

Festival zahájil předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš, který poukázal na fakt, že se z kdysi poměrně skromné akce, která začínala jako pouhé dny otevřených dveří jednotlivých ústavů Akademie věd ČR, vyvinul důležitý festival, dvoutýdenní Týden vědy a techniky.

Rektor Karlovy Univerzity, která se na Týdnu vědy a techniky významnou měrou podílí, Tomáš Zima vyzdvihl důležitost spolupráce obou institucí, expanzi festivalu do menších měst a míst po celé České republice a také fakt, že se Týden vědy a techniky snaží ukázat základní výzkum jako důležitý prvek v rámci pokroku země.

Ředitelka divize vnějších vztahů Střediska společných činností AV ČR Kateřina Sobotková vyzdvihla spolupráci mezi partnery festivalu a Akademií věd ČR a ocenila rovněž tým zaměstnanců, kteří festival připravují.

Závěrem slavnostního zahájení Týdne vědy a techniky byla praktická ukázka ze světa vědy, kterou předvedl Michael Prouza z Fyzikálního ústavu AV ČR. Zúčastněným zprostředkoval komentovanou projekci pohybu částic v mlžné komoře.

Týden vědy a techniky potrvá od 1. do 13. listopadu 2016. Více se informací naleznete v tiskové zprávě nebo na webu Týdne vědy a techniky.