Zahlavi

Soutěž o logo Platformy pro krajinu

13. 02. 2017

Botanický ústav Akademie věd ČR vyhlašuje soutěž o logo Platformy pro krajinu. Návrhy je možné zasílat do 31. března 2017. Logo by mělo zahrnovat vizi krajiny v České republice a vystihovat cíle Platformy pro krajinu, mezi které patří snaha sjednotit výzkum o krajině na jednotlivých akademických pracovištích a představit jejich práci cílovým uživatelům ve srozumitelném jazyce.

Soutěž je určena pouze pro fyzické osoby a vypisuje se v následujících kategoriích:
- Mládež do 18 let
- Dospělí
Soutěžní příspěvky je možné zasílat do 31. března 2017 v elektronické podobě na emailovou adresu nasekrajina@ibot.cas.cz. Bližší informace se dozvíte z pravidel a plakátu soutěže.

Nechcete nebo nemůžete se soutěže účastnit, ale patříte mezi ty, kterým osud naší krajiny není lhostejný? Vadí vám, že dříve květnaté louky přestávají kvést a místo nich kvetou rybníky a kvůli tomu se v nich nedá např. bezpečně koupat? Víte, že ročně mizí 5 000 hektarů půdy pod neregulovanou zástavbou, jako jsou velkokapacitní haly? A chcete se dozvědět víc?

Pak vás rádi přivítáme na našich webových stránkách www.nasekrajina.eu, kde se s činností Platformy pro krajinu propojující vědce, neziskové organizace, ochranáře a uživatele krajiny s cílem v ní udržitelně hospodařit, můžete blíže seznámit. Můžete nás také sledovat na Facebooku (www.facebook.com/nasekrajina) nebo se přijít podívat do Průhonického parku*, kde v prostorách Návštěvnického centra naleznete do konce března naši výstavu o krajině, anebo si přečtěte naši publikaci „Povodně a sucho: krajina jako základ řešení“ (zakoupíte ji v prodejnách Academia a Karolinum nebo přímo u nás).

*Pozor, z důvodu náledí je Průhonický park od 4. 2. až do odvolání uzavřen, sledujte aktuální informace na www.pruhonickypark.cz.

Připravil: Botanický ústav AV ČR