Zahlavi

Nové „A“: Sucho, původ života a jiné dějiny středověku

07. 06. 2017

Právě vychází druhé číslo nového populárně-naučného časopisu Akademie věd ČR s názvem A / Věda a výzkum. Jeho ústředním tématem je sucho jako důsledek globálních klimatických změn. Dočíst se v něm můžete i o vědeckém souboji teorií vzniku života na Zemi, o životě žen a dětí ve středověku nebo o tom, jestli může lidem při hubnutí pomoci jejich vlastní tuk. 

Čtvrtletník A / Věda a výzkum vychází elektronicky (ke stažení v pdf) i v tištěné formě a je zdarma. Jeho hlavním cílem je poutavou formou představit výzkumy vědců a vědkyň z Akademie věd ČR.

Hlavním tématem prvního čísla „Áčka“, které vyšlo 1. března, byl „umělý člověk“ s komplexním pohledem na perspektivy vědy a medicíny při vylepšování částí lidského těla. Také tento časopis je ke stažení na webových stránkách Akademie věd ČR.


stažení pdf

stažení pdf

 

Kromě „Áčka“ v naší redakci vzniká ještě časopis ABC / Věda pro každého. Ten se zaměřuje především na mladší čtenáře a návštěvníky popularizačních akcí jako je červnový Veletrh vědy na výstavišti v Letňanech a podzimní Týden vědy a techniky. I kvůli zacílení na tyto dvě konkrétní akce časopis vychází dvakrát ročně.  


stažení pdf

Připravil: Odbor akademických médií SSČ AV ČR
Foto: Pavlína Jáchimová, AV ČR