Zahlavi

NEZkreslená věda III v předpremiéře na Týdnu vědy a techniky

10. 11. 2016

Populární animovaný seriál NEZkreslená věda, vzdělávací cyklus Akademie věd České republiky, brzy představí svou třetí řadu. Již nyní ale můžete zhlédnout v předpremiéře díl "Dějiny peněz". Kde? Na stánku Otevřené vědy AV ČR v rámci Týdne vědy a techniky od 10. do 11. listopadu 2016 v budově Akademie věd na Národní třídě v Praze.

Díl nazvaný "Dějiny peněz" je jedním z deseti zbrusu nových dílů třetího pokračování série zábavných a poučných videí pro zájemce o vědu a vědění všeho věku. Dozvíte se v něm například, čím se platilo před vznikem peněz nebo jak se vyrábějí zlaté a stříbrné mince.

Průvodcem NEZkreslenou vědou se opět stal herec Pavel Liška, jehož vtipné komentáře pomáhají pochopit vědecká témata i těm nejmenším. A o čem nové díly budou? Například o tom, jak funguje elektromotor, jak je řízeno lidské tělo nebo čím se zabývá genetika.

Třetí řada vznikla díky pozitivním ohlasům studentů i pedagogů – NEZkreslená věda si našla své místo na základních i středních školách, kde pravidelně zpestřuje hodiny fyziky, biologie nebo chemie. Populární je i mezi širokou veřejností, na kanálu YouTube už vidělo obě série přes půl milionu lidí. Nejvíce zhlédnutí mají díly "Jak funguje jaderná elektrárna" a "Jak vznikl vesmír".

Internetová premiéra třetí řady je naplánována na 30. listopadu 2016, kdy se další díl objeví na YouTube kanálu Otevřené vědy. Další díly budou následovat.

NEZkreslenou vědu vytvořila Akademie věd České republiky ve spolupráci s MAURfilm, o originální výtvarné zpracování se i tentokrát postaral Tomáš Zach. Projekt vznikl za podpory Komerční banky, a. s.


Autor kresby: Tomáš Zach
Připravil: Odbor projektů, grantů a medializace (Divize vnějších vztahů SSČ AV ČR)