Zahlavi

Mezinárodní studentský kemp se bude věnovat umělé inteligenci a robotice

06. 08. 2018

Studenti ze všech koutů světa budou v Praze v nadcházejícím týdnu studovat umělou inteligenci a robotiku. Týdenního programu se účastní 35 zahraničních účastníků a šest českých studentů. Kemp přilákal nadané studenty z celého světa, mezi účastníky jsou zástupci Argentiny, Bangladéše, Indonésie, Malajsie či Pákistánu.

Mezinárodní letní vědecký kemp (International Science Summer Camp) organizuje Středisko společných činností AV ČR ve spolupráci s mezinárodní organizací MILSET.

Akci zahájila ředitelka Divize vnějších vztahů SSČ AV ČR Kateřina Sobotková, která studentům představila aktivity Akademie věd ČR a popřála jim spoustu úspěchů a síly v jejich budoucí vědecké práci.

 

DSC01319

Kemp se koná do soboty 11. srpna 2018, a to převážně v prostorách Kampusu Dejvice, kde se uskuteční většina odborné části. Účastníci budou diskutovat o umělém životě, o konstrukci robotů, ale také o právních aspektech těchto technologií a kyberpunku. Zároveň se naučí vědeckou práci srozumitelně prezentovat veřejnosti.

Program doplní exkurze do Českého institutu informatiky robotiky a kybernetiky či návštěva ELI Beamlines v Dolních Břežanech.

 

DSC01333

 

International Science Summer Camp se koná každý rok v jiné zemi a pořadatelem je vždy jedna z členských institucí MILSET – neziskové mezinárodní organizace, jejímž cílem je rozvíjet vědeckou kulturu mezi mladými lidmi. Organizace má 57 členských organizací, Středisko společných činností AV ČR je členem od roku 2012.

 

Připravila: Kateřina Svobodová a Andrea Saláková, Divize vnějších vztahů SSČ AV ČR 
Foto: Divize vnějších vztahů SSČ AV ČR