Zahlavi

Libor Grubhoffer obdržel čestný doktorát na Univerzitě Johanna Keplera v Linci

21. 11. 2018

Přední výzkumná a vzdělávací instituce v Horním Rakousku, Univerzita Johanna Keplera v Linci, udělila čestný doktorát v přírodních vědách profesoru Liboru Grubhofferovi, řediteli Biologického centra AV ČR. Grubhoffera si cení jako mezinárodně uznávaného odborníka v biochemii a molekulární biologii klíšťat a jimi přenášených nemocí. Akademický obřad proběhl v úterý 20. listopadu ve 14 hodin na Univerzitě Johanna Keplera.

Libor Grubhoffer je významným spolupracovníkem a ambasadorem linecké univerzity a velmi podporuje společnou česko-rakouskou akademickou výuku v moderních biotechnologických směrech. Před jedenácti lety spoluzaložil přeshraniční studijní obor Biologická chemie, což je společný bakalářský a magisterský program Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a Univerzity Johannese Keplera v Linci, na němž se významně podílejí i vědečtí pracovníci Biologického centra AV ČR. Linecká univerzita si značně cení i jeho vědeckých výsledků, neboť Grubhoffer je uznávaným specialistou v oblasti biochemie a molekulární biologie klíšťat a jimi přenášených patogenů (zejména encefalitidy a lymské boreliózy).

Pro Libora Grubhoffera je linecké ocenění druhým čestným titulem. Před dvěma lety obdržel čestný doktorát v přírodních vědách od Arizonské univerzity v USA, s níž spolupracuje už od začátku devadesátých let. Těsné badatelské vazby potvrzuje i každoroční studentská výměna, během níž stráví skupina arizonských studentů dvouměsíční stáž v laboratořích Biologického centra AV ČR při práci na výzkumných úkolech z oblasti parazitologie. 

Na titulním snímku: Libor Grubhoffer (uprostřed) při slavnostním přebírání čestného doktorátu na Univerzitě Johanna Keplera

Připravilo: Biologické centrum AV ČR ve spolupráci s Odborem mediální komunikace Kanceláře AV ČR
Foto: Biologické centrum AV ČR