Zahlavi

Letní vědecký kemp přivítá nadané studenty z celého světa

22. 05. 2018

Desítky studentů se v týdnu od 5. do 11. srpna 2018 v Praze sejdou na Mezinárodním letním vědeckém kempu 2018 (International Science Summer Camp 2018), který pod hlavičkou mezinárodní organizace MILSET pořádá Středisko společných činností AV ČR. Tématem letošního ročníku je umělá inteligence a robotika.

 

Studenty čeká pestrý program plný přednášek, workshopů a odborných exkurzí. Během celého týdne mohou účastníci diskutovat s českými experty na témata umělého života, etických aspektů umělé inteligence či kyberpunku. Součástí programu budou i společensko-kulturní aktivity jako prohlídka Prahy či filmový večer.

V rámci odborných exkurzí navštíví studenti významná česká výzkumná pracoviště – centrum ELI Beamlines v Dolních Břežanech nebo Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky při Českém vysokém učení technickém. Kemp se uskuteční v univerzitním kampusu v pražských Dejvicích, odborný program v Národní technické knihovně.

Letošního kempu se účastní 50 studentů z celého světa ve věku 18–25 let. Jedinečnou možnost zúčastnit se má také 10 českých studentů. Kemp se koná každý rok v jiné zemi a pořadatelem je vždy jedna z členských institucí MILSET –neziskové mezinárodní organizace, jejímž cílem je rozvíjet vědeckou kulturu mezi mladými lidmi. Organizace má 57 členských organizací, Středisko společných činností AV ČR je členem od roku 2012.

 

 

Připravila: Kateřina Svobodová, Divize vnějších vztahů SSČ AV ČR
Foto: MILSET