Zahlavi

Hlasujte pro Elišku Selinger ve finále Elsevier Hackathonu

15. 06. 2017

Z 1500 přihlášených z celého světa se Elišce Selinger podařilo projít až do finále Elsevier Hackathonu v Helsinkách. Akce má za cíl dát dohromady studenty medicíny, programátory, grafiky a vývojáře z celého světa s úkolem vymyslet do 48 hodin inovaci v podobě programu, aplikace, webové stránky nebo třeba virtuální reality, která pomůže překonat libovolnou překážku v medicínském studiu. Elsevier Hackathon probíhá ve spolupráci s Internation Association for Medical Education a je součástí konference o medicínském vzdělávání.

„V prvním kole bylo úkolem vyplnit krátký dotazník, v druhém natočit video o sobě a o překážkách, které bych chtěla vyřešit. Posledním závěrečným kolem je pak veřejné hlasování o vybraných videích. Do finálového kola postoupilo celkem 95 studentů medicíny, míst na Hackathon je však pouze 16. Důležitý je tedy opravdu každý hlas,“ vysvětluje Eliška Selinger.

V roce 2016 se Eliška Selinger stala vítězkou soutěže FameLab 2016 v České republice, porotu zaujala svým skvělým vystoupením nazvaným 50 odstínů epigenomu. „Každé téma se snažím pojmout neotřelým, zábavným a přesto nekonfliktním způsobem, který většině poslucháčů, zdá se, vyhovuje,“ dodává mladá vědkyně. 

Eliška Selinger je výzkumnou pracovnicí vědeckého centra BIOCEV v rámci Ústavu molekulární genetiky AV ČR, kde se zaměřuje na výzkum epigenetiky a imunologie nádorů. Zároveň je studentkou Všeobecného lékařství na 3. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy a věnuje se také klinickému výzkumu alternativní výživy.

Zhlédnout video a hlasovat až do půlnoci 22. 6. můžete zde.

Připravil: Odbor mediální komunikace Kanceláře AV ČR
Foto: Elsevier Hackathon