27. 04. 2017

Národní finále soutěže vědeckých a technických projektů středoškolské mládeže EXPO SCIENCE AMAVET dnes slavnostně v budově Akademie věd ČR zahájila předsedkyně AV ČR prof. Eva Zažímalová. Odborná porota v čele s dr. Stanislavem Medřickým vybírá ze 40 nejlepších studentských projektů, které uspěly v regionálních kolech v Brně, Pardubicích a Příbrami.

Tři vítězné projekty budou Českou republiku reprezentovat na největší a nejprestižnější studentské soutěži INTEL ISEF v Pittsburghu ve Spojených státech a Beijing Youth Science Creation Competition v Číně. „Dveře na pracoviště Akademie věd ČR jsou pro Vás vždy otevřené, a to jak pro vědeckou, tak i popularizační práci, která je pro vědce stejně důležitá,“ přivítala prof. Zažímalová účastníky studentské soutěže.

Asociace pro mládež, vědu a techniku AMAVET, o. s. společně s dalšími spolupořadateli vyhlašuje každoročně Soutěž vědeckých a technických projektů středoškolské mládeže EXPO SCIENCE AMAVET. Smyslem soutěže je podněcovat co nejvíce talentovaných středoškoláků prostřednictvím řešení konkrétních vědeckých a technických projektů k odhalování a rozvíjení tvůrčích schopností a schopnosti svoji práci prezentovat odborné i široké veřejnosti.

Soutěž je zařazena do Seznamu soutěží a přehlídek vyhlašovaných a spoluvyhlašovaných MŠMT na školní rok 2016/2017.

Připravil: Odbor mediální komunikace Kanceláře AV ČR
Foto: archiv AMAVET, o. s.