Zahlavi

Do ELI Beamlines přijela i ministryně financí Alena Schillerová

23. 08. 2018

Významné návštěvy v unikátním laserovém centru v Dolních Břežanech pokračují. Tři dny po premiérovi Andrejovi Babišovi, který si pracoviště ELI Beamlines prohlédl v pondělí 20. srpna, se tam vypravila i ministryně financí Alena Schillerová.

Do Břežan přijela také předsedkyně Akademie věd Eva Zažímalová, aby s ministryní neformálně probrala financování centra a aktuální rozpočtové otázky. Evu Zažímalovou v ELI Beamlines provázeli místopředsedové Jan Řídký a Zdeněk Havlas a člen Akademické rady Martin Bilej.

Ministryni Schillerovou uvítali ředitel Fyzikálního ústavu Michael Prouza a manažer ELI Beamlines Roman Hvězda. Seznámili ji s vědeckým posláním výzkumného centra, s jeho současným stavem, plány do budoucna i jeho mezinárodní rolí, kterou má v rámci celosvětové vědecké komunity. Po prezentaci se konala prohlídka návštěvnické galerie a experimentálního patra a na závěr došlo k neformální diskuzi o rozpočtu ELI, přičemž se probíralo i financování české vědy a veřejných vědeckých institucí v širším měřítku.

Připravila: Zdislava Lojdová, ELI Beamlines ve spolupráci s Janem Martinkem, Odbor mediální komunikace Kanceláře AV ČR
Foto: ELI Beamlines