Zahlavi

Beseda českých a zahraničních vědců s Pavlem Bělobrádkem

13. 10. 2016

V úterý dne 1. listopadu 2016 se od 13:00 ve Vile Lanna uskuteční diskusní setkání českých i zahraničních vědců z akademické a průmyslové sféry s místopředsedou vlády pro vědu, výzkum a inovace panem Pavlem Bělobrádkem.

Akci s názvem „Vše, co jste kdy chtěli vědět o vědě, výzkumu a inovacích v České republice a báli jste se místopředsedy vlády zeptat“ organizuje EURAXESS Czech Republic jako pilotní projekt, který má inovativním způsobem napomáhat rozvoji kariéry i osobního života výzkumníků z České republiky a zahraničí.

Setkání bude mít velmi volný formát, který umožní vědcům např. vyměnit si názory na vědní politiku, pracovní zkušenosti i zkušenosti z českého prostředí.

Registrace na besedu probíhá na: http://euraxess.avcr.cz/form-top3.jsp  

 

EURAXESS Czech republic poskytuje informace a pomoc zahraničním vědcům, kteří přijíždějí do České republiky za prací, nebo naopak těm, kdo Českou republiku pracovně opouštějí. Pomáhá vědcům zařídit si pracovní i občanský život – vstupní formality, pracovní povolení, pojištění, daně, bydlení, lékařskou péči, školy, jazykové kurzy aj. Organizuje také neformální společenská setkání, pomáhající cizincům pochopit místní kulturu a aktivně se do ní zapojit. Vice na www.euraxess.cz