Zahlavi

Akademie věd ČR na veletrhu Absolvent

07. 10. 2016

Akademie věd České republiky se se svým stánkem zúčastnila dne 5. 10. 2016 pražského veletrhu Absolvent. První ročník tohoto veletrhu pracovních příležitostí připravila Univerzita Karlova ve spolupráci s 50 dalšími subjekty z komerční, státní i neziskové sféry.

Stánek Akademie věd ČR poskytoval zájemcům z řad bývalých i současných studentů UK informace o možnostech zaměstnání na ústavech Akademie věd ČR, veliký zájem návštěvníků vyvolala nabídka studentských stáží projektu Otevřená věda. Tento projekt systematicky podporuje vzdělávání v přírodovědných, technických i humanitních oborech a seznamuje s jejich výsledky širokou veřejnost. Již jedenáctým rokem připravuje stáže pro studenty středních, vyšších odborných a vysokých škol, kteří se zapojují do praktického výzkumu a pod vedením zkušených lektorů rozvíjí své znalosti a dovednosti. Také v roce 2017 budou mít studenti možnost absolvovat stáže, registrace bude spuštěna v průběhu října 2016 na webu www.otevrenaveda.cz

Velikým lákadlem stánku Akademie věd ČR na veletrhu Absolvent byla i videa ze dvou sérií "NEZkreslené vědy", populárního seriálu pro děti a mládež, který srozumitelným a zábavným způsobem vysvětluje vědecká témata. Návštěvníci si z veletrhu odnášeli zdarma DVD se všemi dosud vydanými díly.

Součástí veletrhu byla také série tématických kurzů, seminářů a přednášek, na kterých si zájemci mohli vyslechnout informace o tom, co vše mohou zaměstnavatelé nabídnout a co očekávají od budoucích uchazečů o pracovní pozice. Akademii věd ČR se svou přednáškou na téma "Akademie věd ČR (nejen) pro absolventy" reprezentovala doktorka Markéta Pravdová z Ústavu pro jazyk český.

První ročník veletrhu Absolvent navštívilo v průběhu celého dne více než 700 návštěvníků, kteří velmi kladně hodnotili především možnost osobních a často velmi podrobných konzultací na stáncích či při přednáškách jednotlivých vystavovatelů.