Zahlavi

3. ročník Veletrhu vědy přilákal celkem 17 tisíc zájemců o vědu a výzkum

12. 06. 2017

3 dny, 80 vystavovatelů, 8000 m2, 17 000 návštěvníků a hlavně nespočet novinek a zajímavostí ze světa vědy – takový byl třetí ročník Veletrhu vědy Akademie věd ČR. Největší populárně-naučná akce svého druhu v ČR představila od 8. do 10. června výsledky práce českých vědeckých elit na výstavišti PVA EXPO Praha v Letňanech.

http://gsp-mincovna.cz/cs/uvod/Díky zájmu z předchozích dvou let bylo možné veletrh rozšířit například o zónu pro učitele, kariérní den MayDay Career Days a multimediální show Vesmír s Pavlem Liškou a Pavlem Suchanem. Poprvé byly na programu také panelové diskuse s předními odborníky české vědy, jimiž prováděl Václav Moravec. Novinkou v rámci komunikace veletrhu byla spolupráce s youtubery Martinem Rotou a Tomášem Touhou.

 „Cílem Veletrhu vědy je zvýšit zájem o vědu a výzkum. O tom, že se nám toto daří naplňovat, svědčí nejen rok od roku vyšší návštěvnost veletrhu, ale především atraktivnější program a vzrůstající zájem vystavovatelů. Letošní rok nás přesvědčil, že je nejvyšší čas otevřít výstavní plochu špičkovým vědeckým pracovištím ze zahraničí a budovat dobré jméno Veletrhu vědy i v mezinárodním prostředí,“ sdělila PhDr. Kateřina Sobotková, ředitelka Divize vnějších vztahů Střediska společných činností Akademie věd ČR.

Výsledky práce českých vědců a odborníků, novinky ze světa přírodních, technických, humanitních i společenských oborů prezentovalo 80 vystavovatelů. Mimo akademických pracovišť AV ČR se zapojily také univerzity, firmy a science centra. Doprovodný program letos poprvé nabídl panelové diskuse s předními odborníky české vědy, zónu pro pedagogy či promítání filmů v Keplerově sále. Mezi další novinky patřily kariérní den MayDay Career Days s cílem seznámit zájemce s pracovním uplatněním ve vědecko-výzkumné sféře v ČR i zahraničí, multimediální show Vesmír s Pavlem Liškou a Pavlem Suchanem, koutek veselé vědy pro děti a virtuální realita AV ČR.

Novinkou v komunikaci veletrhu byla spolupráce s youtubery. A to s Martinem Rotou a jeho pořadem Vědecké kladivo a youtuberem Tomášem Touhou, který pozval na veletrh ve své denní reality show. Youtubeři natočili pozvánku na veletrh před akcí a poté reportáž přímo z výstaviště v Letňanech. Tato čtyři videa mají již nyní více než 67 500zhlédnutí. Martin Rota v sobotu realizoval na Veletrhu vědy setkání s fanoušky pořadu Vědecké kladivo, kterého se zúčastnily desítky příznivců jeho tvorby. Svými znalostmi ze světa vědy a sympatickým projevem si získal pozornost a pozitivní reakce i ze strany ostatních návštěvníků veletrhu.

Tuto největší populárně naučnou událost hostilo výstaviště PVA EXPO Praha v Letňanech v termínu od 8. do 10. června 2017. Ve čtvrtek a v pátek dorazili převážně studenti ze základních, středních a vysokých škol ze všech koutů naší republiky. Sobota pak patřila zejména rodinám s dětmi a dalším zájemcům, kteří využili volného víkendového času. Za tři dny veletrh navštívilo celkem  17 000 fanoušků vědy.

Fotografie a videa jsou k dispozici na webových stránkách Veletrhu vědy.

V pořadí 4. ročník Veletrhu vědy se uskuteční ke konci května či na začátku června 2018.

 

 

Děkujeme našim partnerům za podporu!

 

 Generální partner Veletrhu vědy

      

 

 

          Partner Veletrhu vědy