Zahlavi

Eva Zažímalová mezi TOP ženami Česka

25. 01. 2018

Předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová se v anketě Hospodářských novin umístila mezi nejvýznamnějšími ženami Česka. Získala třetí místo v kategorii veřejná sféra.

„Vzhledem k tomu, že jsem ve vedení Akademie necelý rok, tak jsem ocenění nečekala. V každém případě je to obrovská výzva pro další práci,“ uvedla Eva Zažímalová.

Třináctý ročník ankety TOP ženy Česka měl letos rekordní účast, zapojily se do něj bezmála čtyři stovky žen z byznysu a veřejné sféry. Porota, v které mimo jiné zasedli ředitel Národního divadla Jan Burian či ředitelka pro inovace české pobočky společnosti Deloitte Senta Čermáková, oceňuje nejen jejich výsledky, schopnost rozhodovat se a za svá rozhodnutí nést odpovědnost.

Kategorii veřejná sféra vyhrála předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová, která též působí v komunální politice, nejlepší mezi ženami českého byznysu se staly Taťána le Moigne, ředitelka české a slovenské pobočky Googlu, a zakladatelka společnosti Siko koupelny Jaroslava Valová.

Do síně slávy vstoupila imunoložka Blanka Říhová, bývalá ředitelka Mikrobiologického ústavu AV ČR.

Připravil: Odbor mediální komunikace Kanceláře AV ČR
Foto: HN – Lukáš Bíba a Libor Fojtík