Protože se letos díky epidemiologickým opatřením souvisejícím s pandemií covid-19 opět nemohl uskutečnit největší český veletrh vědy a výzkumu - Veletrh vědy, připravili jsme pro všechny fanoušky vědy a výzkumu alternativní setkání s vědou a její historií, která se poutá k Akademii věd ČR. Vznikla poznávací venkovní hra s názvem Po stopách Veletrhu vědy

V roce 2350 se společnost potýká s autoritářským režimem, vzdělávání dětí je cíleně potlačováno, knihy se pálí. Věda a výzkum jsou záměrně postaveny na druhou kolej. Nespokojených obyvatel přibývá a sílí odboj, jehož součástí je i Čeněk. Ten pomocí stroje času oslovuje vás-hráče v roce 2021 a zadává vám úkoly, díky jejichž řešení máme šanci ještě budoucnost změnit.

Zážitková vzdělávací hra je určena pro malé i velké. Ke hře jsou zváni především rodiny s dětmi, žáky základních a středních škol i ostatní zájemce o vědu a poznání. Hra se odehrává v Praze a jejím okolí. Nachystané jsou tři trasy: ta fyzicky nejméně náročná vede historickým centrem Prahy, druhá umožní prozkoumat (nejlépe noční) Malou Stranu a třetí je naplánovaná v Průhonickém parku. Hráči se během svého putování a plnění úkolů dozvídají informace o poslání jednotlivých ústavů AV ČR.

Stačí si zvolit jednu ze tří připravených trasa A, trasa B nebo trasa C. Odkaz vás zavede k nákupu (zdarma) na e-shop, po registraci obdržíte 7-místný vstupní kód, který vložíte do mobilní aplikace Hunter Games (ke stažení na Google Play a App Store). Tím aktivujete hru a můžete začít hrát.

Trasa A
Trasa B
Trasa C

Na každé z nich vás čeká série úkolů, které vás postupně dovedou k cíli. Trasy lze hrát v libovolném pořadí. Pokud se chcete dozvědět rozuzlení celého příběhu a vyhrát vědecké dárky, musíte úspěšně projít všechny tři trasy. Hru můžete hrát od 11. 8. do 11. 11. 2021, dokud bude vhodné počasí. Hra Po stopách Veletrhu vědy je k dispozici zdarma.

1cenek

2cenek

PRO KOHO JE HRA URČENA?

Hru jsme připravili pro všechny fanoušky vědy. Ve hře najdete trasu pro sportovně založené jedince, rodiny s dětmi i trasu pro dobrodruhy, která se nejlépe hraje v noci. Hra je vhodná pro jednotlivce i pro skupiny.

JAK DLOUHO HRA TRVÁ?

Každá trasa trvá 2 až 4 hodiny, záleží na vámi vybrané trase a vaší rychlosti.

DO KDY HRA TRVÁ?

Hra bude přístupná od 11. 8. 2021 do 11. 11. 2021.

 

JAK ZAČÍT HRÁT?

Zvolte si trasu hry Po stopách (Veletrhu) vědy pod odkazem.

Odkaz vás zavede k nákupu (zdarma) na e-shop Hunter Games. Po registraci obdržíte 7-místný vstupní kód, který vložíte do mobilní aplikace Hunter Games. Tím aktivujete hru a můžete začít hrát.

Stáhněte si aplikaci Hunter Games.

Aplikace Hunter Games je k dispozici zdarma prostřednictvím Google Play nebo App Store.

Přihlaste se pomocí registračního e-mailu do aplikace a začněte hrát!
 

Kontakt pro hru Po stopách Veletrhu vědy 

Nikol Láryšová
Středisko společných činností AV ČR, v. v. i.
Divize vnějších vztahů – Odbor projektů rozvoje lidských zdrojů
Vodičkova 40, 110 00  Praha 1
 
e-mail: larysova@ssc.cas.cz
telefon: +420 221 403 852
mobil: +420 776 856 978