Výběrová řízení

08. 06. 2021
Ústav fyzikální chemie J. Heyrovského AV ČR, v. v. i. vyhlašuje v souladu se zákonem č. 283/1992 Sb. o Akademii věd České republiky, ve znění zákona č. 420/2005 Sb. a Stanov AV ČR výběrové řízení na pozici Projektový manažer/projektová manažerka.

Heyrovského ústav je součástí Akademie věd ČR a věnuje se mezinárodně špičkovému výzkumu v oblastech souvisejících s fyzikální chemií. Na vědeckých projektech se podílí týmy složené z výzkumníků z různých koutů světa.

16. 1. 2019 jsme se jako první z ústavů Akademie věd ČR oficiálně připojili k výzkumným organizacím, které získaly ocenění HR Excellence in Research, což ukazuje pokrok v harmonizaci naší politiky v oblasti lidských zdrojů v souladu se 40 zásadami Evropské charty výzkumných pracovníků a Kodexem chování při náboru výzkumných pracovníků.

UFCH JH AV ČR, v. v. i. vypisuje výběrové řízení na pozici:

Projektový manažer/projektová manažerka

Náplň práce:

  • agenda strategické koordinace výzkumu vč. řízení projektů financovaných z veřejných prostředků
  • orientace v politikách výzkumu na mezinárodní úrovni (ESFRI, ERAC, EOSC, e-IRG, GSF OECD atd.) a v grantové politice na národní a evropské úrovni
  • administrace a koordinace projektů, evidence dokumentace, zpracování reportů
  • komunikace s poskytovateli grantů a dalšími relevantními subjekty
  • zodpovědnost za dodržování plánu projektu, koordinaci a postup jednotlivých prací
  • spolupráce s dalšími zaměstnanci v oblastech souvisejících s projektovým řízením
  • interní aktivní komunikace s výzkumnými pracovníky
  • příprava seminářů či workshopů

Požadujeme:

  • vysokoškolské vzdělání (Mgr., Ing.)
  • praxe na obdobné pozici se související agendou vítána
  • znalost českého a anglického jazyka na úrovni C2 slovem a písmem
  • znalost MS Office (Word, Excell, Powerpoint)
  • sebevzdělávání v oblasti fungování národního a evropského systému financování výzkumu
  • komunikační a organizační schopnosti
  • schopnost týmové práce a vysokého pracovního nasazení
  • časovou flexibilitu, samostatnost, pečlivost a aktivitní přístup ke změnám

Nabízíme:

  • zajímavou a rozmanitou práci na plný úvazek s pružnou pracovní dobou v mezinárodním akademickém prostředí
  • podporu dalšího vzdělávání, osobního růstu a rozvoje včetně jazykových kurzů
  • možnost práce z domova po dohodě
  • profesionální pracovní tým
  • 5 týdnů dovolené
  • 3 dny indispozičního volna (sick days)
  • příspěvek na rekreaci nebo penzijní připojištění
  • stravenky plně hrazené zaměstnavatelem
  • další benefity v souladu s kolektivní smlouvou
  • pracovní poměr na dobu určitou do konce roku 2022 s perspektivou prodloužení
  • nástup ihned

Strukturovaný životopis a motivační dopis zašlete na email: kariera@jh-inst.cas.cz