Zahlavi

Předsedkyně AV ČR se setkala se stážisty na Veletrhu vědy

Předsedkyně AV ČR se setkala se stážisty na Veletrhu vědy

10. 06. 2017

Stážisté projektu Otevřená věda Akademie věd České republiky se v pátek 9. června 2017 na Veletrhu vědy setkali s předsedkyní Akademie věd České republiky prof. Evou Zažímalovou. 

Projekt Otevřená věda Akademie věd ČR je vlajkovou lodí spolupráce s mladšími generacemi. Už od roku 2005 zapojuje talentované studenty středních i vysokých škol do praktického výzkumu na Akademii věd ČR prostřednictvím studentských vědeckých stáží. Jeho cílem je umožnit pražským i mimopražským studentům získat cenné zkušenosti z vědecké praxe, motivovat středoškolské studenty k vysokoškolskému studiu ve vědních oblastech, studenty vysokých škol k volbě vědecké profesní dráhy a obě tyto skupiny vzdělávat a aktivně zapojit do činnosti ústavů Akademie věd České republiky.

Setkání s paní předsedkyní, kterého se zúčastnilo několik desítek stážistů, členka Akademické rady AV ČR doktorka Markéta Pravdová a ředitelka Divize vnějších vztahů SSČ AV ČR doktorka Kateřina Sobotková, probíhalo formou diskuze. Padalo mnoho zajímavých dotazů, mladé studenty například zajímalo, jak se paní profesorka dostala k vědě nebo jaké to je, být ženou ve vědeckém prostředí. Probrala se také otázka odlivu českých vědců do zahraničí, velký zájem vzbudila i debata na téma budoucího směřování Akademie věd.

Na závěr setkání si stážisté, kteří pracují v průběhu roku na mnoha různých ústavech Akademie věd, vyfotili společné foto i s paní předsedkyní.

 

 

   Generální partner Veletrhu vědy

      

 

 

          Partner Veletrhu vědy