Zahlavi

Akademie věd mezi nejatraktivnějšími zaměstnavateli roku 2017

Akademie věd mezi nejatraktivnějšími zaměstnavateli roku 2017

Thu May 04 10:49:26 CEST 2017

Společnost Universum ve spolupráci se Studenta Media na konferenci Universum Awards zveřejnila výsledky čtvrtého ročníku průzkumu „Czech Republic’s Most Attractive Employers 2017". Největší kariérní studie v Česku se letos zúčastnilo celkem 14 280 vysokoškolských studentů.

Na základě průzkumu se mimo jiné každoročně vyhlašují žebříčky nejatraktivnějších zaměstnavatelů v pěti kategoriích podle studijních oborů respondentů. U studentů přírodních věd stejně jako v předchozích dvou letech zvítězila akademická půda. Konkrétně by si nejvíce přáli pracovat v Akademii věd České republiky. Druhé místo v preferencích studentů znovu obsadila farmaceutická společnost Zentiva, hned za ní se umístil Google.

Společnost Google obsadila první příčku hned ve dvou kategoriích – u studentů ekonomických oborů a u studentů IT. U studentů IT zůstávají všechny čtyři přední příčky nezměněny, kromě již zmíněného Googlu na prvním místě, se letos opět umístil Microsoft, IBM a Seznam.cz na čtvrtém místě.

„Kritérium, které studenti u budoucího zaměstnavatele nejvíce oceňují je přátelské pracovní prostředí, na druhém místě to je kreativita a dynamika společnosti. Důležitá je pro ně též balance mezi pracovním a soukromým životem“, upozorňuje Tomáš Rašner, oblastní manažer Universa ČR.

Průzkum Universum Talent Survey představuje největší a nejkvalitnější kariérní nástroj svého druhu v České republice. Zkoumá názory, preference a očekávání u desítek tisíc respondentů. Získaná data následně procházejí důkladnou kontrolou a čištěním, aby byla co nejrelevantnější. Díky své nepopiratelné hodnotě pak výsledky studie pomáhají zlepšovat pracovní prostředí v České republice.

Připravil: Odbor mediální komunikace Kanceláře AV ČR
Foto: archiv Universum

170515-01

170515-01

170515-02

170515-02