Zahlavi

Mezinárodní konference Performance Philosophy

Mezinárodní konference Performance Philosophy

Thu Jun 22 16:09:00 CEST 2017 - Sun Jun 25 16:10:00 CEST 2017

Ve dnech 22.-25. června 2017 se na půdě Divadelní fakulty AMU a Filosofického ústavu AVČR setkají odborníci na umění a filozofii z celého světa, aby společně hledali průniky slov a činů, myšlení a konání. Registrace pro účastníky je stále otevřená.

Kdy: 22.-25. června 2017 Praha

„Ostatně nenávidím vše, co mne pouze poučuje, aniž by povzbuzovalo nebo bezprostředně oživovalo mou činnost.“ Tento Goethův výrok uvádí na českou scénu unikátní událost svého druhu, mezinárodní bienále „How Does Performance Philosophy Act?: Ethics, Ethos, Ethnography“, které se po Londýně a Chicagu přesouvá do Prahy.

Mezi hlavní hosty programu patří Alan Read (King`s College London), který přednese přednášku na téma Etnografie v Kapitalocénu. Susanne Cusick (New York University) následně nabídne nezvyklý pohled na užívání a zneužívání hudby v sociopolitické sféře. Neformální a provokativní dialog o tvořivé lhostejnosti povedou Alice Lagaay (Bauhaus University Weimar) a Hartmut Geerken. Taneční představení Let Me Die In My Footsteps skupiny ME-SA /BOD.Y bude sledovat téma miskomunikace, konfliktu a skupinové rezonance.  

Registrační formulář a kompletní program konference Performance Philosophy Prague 2017 naleznete na webových stránkách http://web.flu.cas.cz/ppprague2017.